Mezitím Vám však Kino Art bude i nadále přinášet svůj vyšperkovaný filmový program v digitální kvalitě a artovou atmosféru, tak potřebnou k dokonalému kulturnímu zážitku. Přesune totiž dočasně svůj provoz do kulturního klubu Distillery – The Social Reactor, který se nachází v centru Brna na Pekařské 76 naproti nemocnice u sv. Anny. Prostor bývalého lihovaru poskytne zázemí také baru 5m2, galerii, bikeshopu a coworkingu. Letní atmosféru skvěle doplní posezení na dvoře. Velkolepé otevření Kina Art v industriálních kulisách proběhne 17. května.

Opening mají v režii nejen Kino Art a Distillery, ale také bar SKØG, který zahájí provoz letního baru na nádvoří s názvem 5m2 a také se postará o „fluffy" nabídku během výjimečného večera. Současně zahájí fungování také zavedená Galerie Art vernisáží Petra Nápravníka. Architektonické studio KOGAA představí návštěvníkům zrekonstruované prostory pro coworking a k vidění budou kola a cyklistické doplňky japonské značky Tokyobike, která budou v prodeji v novém místním bikeshopu. Areál se 17. května otevře v 18 a v 19 hodin proběhne oficiální slavnostní zahájení. Od 21 hodin začne party s doprovodem DJ. Samotný kinosál „pokřtí" projekce s „fluffy" tématikou.

Kino Art bude ve svém dočasném působišti pokračovat ve své dramaturgii, tedy bude uvádět artové tituly, ale i kvalitní mainstream a díky digitálnímu projektoru i letní premiéry. Připraven je i speciální program například na Brněnskou muzejní noc (20. května). V rámci Festivalu ošklivé hudby 25. května se diváci mohou těšit na první celovečerní animovaný film Dobrodružství prince Achmeda doprovázený živou hudbou a několika projekcemi přispěje Kino Art také k programu festivalu Meeting Brno (v Kině Art 22. – 28. května).

Kino Art bude v Distillery v Pekařské ulici působit do 30. září letošního roku. Poté se vrátí do nově zrekonstruované budovy v Cihlářské ulici.

Investorem rekonstrukce kina je město Brno, informace o letním provozu Kina Art najdete zde  http://kinoart.cz/kino-art-v-distillery/