„Jsem v Jeseníkách doma stejně jako zdejší pivo. Z hor a přírody čerpám energii stejně jako horský chmel, který tady roste,“ vysvětloval své spojení s pivovarem režisér známého filmu Díra u Hanušovic. Nebyl ovšem jediný, kdo přišel Keprník oficiálně přivítat na svět. Do Hanušovic se vydal také odborník na jesenickou přírodu, vedoucí CHKO Jeseníky Petr Šaj a Václav Dušánek, sladovník z nejstarší činné sladovny u nás, ze Zábřehu na Moravě. Oba pánové Keprník provázeli od chvíle, kdy se rodil v myslích pivovarníků. Zatímco sladovník dohlédl na to, aby ležák získal do vínku to nejlepší z horských ječmenů, přírodovědec Petr Šaj pochvalně komentoval kvalitu místní vody, ze které všechna hanušovická piva vznikají. Pivovar se totiž pyšní vlastními hloubkovými vrty, díky nimž odebírají horskou vodu přímo z lůna přírody.

A jak tedy vlastně Keprník chutná? Degustací nás po slavnostním naražení sudu provedl sám sládek. „Nejdříve sledujeme barvu. Ta musí lahodit lidskému oku stejně jako zapadající slunce,“ vysvětluje poeticky, zatímco si hosté se zájmem prohlížejí jiskrnou barvu nového ležáku. Následuje vůně a chuť, která je v tomto případě skutečně jedinečná. Horské chmely a drsný slad z podhorských ječmenů vdechly Keprníku vyšší hořkost při zachování vábivého aromatu a prvotřídní pitelnosti. Už s prvním douškem vás ležák přenese do netknuté divočiny jesenických vrchů, odkud se nebudete chtít vracet. „Je hořký a svébytný, stejně jako jeho domovina,“ komentuje první doušky Miroslav Krobot.

POSLEDNÍ KAPITOLA PŘÍBĚHU JE NA VÁS

Právě spojení s místní přírodou se nese příběhem nejmladšího piva z dílny hanušovické Holby od začátku až do konce. Je vařen tradičními způsoby, z místní vody, ručně sbíraného horského chmele a podhorského sladu.

Poslední kapitolu mu však napíšete teprve vy, milovníci dobrého piva. Sudy plné zlatého moku se již totiž rozjely po celé Moravě a také do východních Čech, Keprník si můžete vychutnat ve vybraných pivnicích a restauracích.