Úroveň kempů v České republice se pomalu, ale jistě zvedá a roste také počet návštěvníků, kteří tuto variantu pro svojí dovolenou zvolí. Zdaleka už nejde o dobrodružství v divočině bez teplé vody. Naopak, kempy své služby každoročně vylepšují a velká část provozovatelů se snaží, aby se u nich hosté nenudili.

Vybavení o jakém se vám nesnilo

Velkou část ubytovaných hostů v kempech tvoří rodiny s dětmi. Pro tuto skupinu návštěvníků jsou klíčové služby a vybavení. Standardem v kempech jsou kromě pitné vody a teplé vody ve sprchách i čisté toalety a jiné možnosti stravování než jen smažený fast food. Téměř ve všech kempech najdete i možnost Wi-Fi připojení a vybavenou kuchyňku pro přípravu jídla. Samozřejmostí jsou také sportovní aktivity přímo v areálu kempu. Mezi nejoblíbenější patří beachvolejbal, tenis, minigolf a všechny vodní sporty.

V kempech, které chtějí jít s dobou, najdete i lanová centra, vyhřívané bazény, sauny a nebo vířivky. Dobrým příkladem kempu, který věnuje vybavení i zábavě hostů mimořádnou péči je oblíbený Morava kemp v Mohelnici. Opravené chatky i motel nabízejí ubytování i pro náročnější návštěvníky. Pro děti je připraven po celou sezónu animační program a dospělí se zase mohou těšit na motosrazy či koncerty.

Netradiční obydlí všech druhů

Ani ubytování se již dnes nenabízí jen ve vlastních stanech. Stan si můžete zapůjčit a nebo využít jiné možnosti. Kdo by se totiž nechtěl ubytovat v indiánském teepee, maringotce a nebo v mobilheimu. Zajímavou možností jsou pak domečky na stromech. Najdete je v kempech, ale i jako depandance u větších hotelů. Takovou možnost nabízí třeba Resort Green Valley v Chotýšanech. Nejde o kempování v pravém slova smyslu, ale příchuť exotiky a netradičního dobrodružství zde je.

Do módy také přichází glamping. Tento termín označuje ubytováním ve stanech, které jsou uvnitř luxusně zařízené a nabízejí tak mnohdy lepší komfort než průměrný hotel či penzion. Glamping si můžete vyzkoušet třeba v Malešov Glamour Campu nedaleko Kutné Hory. V sousedství místní středověké tvrzi vyrostlo vojenské ležení s přepychově zařízenými stany, které jsou jako stvořené pro romantický pobyt ve dvou.

Tak co říkáte? Dáte letos ubytování ve stanu přednost před cestou do Chorvatska?