Místo učitelů průvodci, místo známek slovní hodnocení. Žáci si sami určují, jakým způsobem a co se budou učit, mohou i spolurozhodovat o tom, jak škola vypadá a jaká jsou v ní pravidla. To jsou jen některé principy, které do Zlína od září přinese nová soukromá základní ScioŠkola. Jejím hlavním posláním je vést děti tak, aby mohly prožít dobrý život v rychle se měnícím světě.

Chceme nabídnout jinou formu vzdělávání a používáme k tomu jiné prostředky i výchovné metody, než nabízí běžný zavedený systém. Pokoušíme se měnit svět školství a vzdělávání tím, že rozšiřujeme nabídku služeb v této oblasti a děláme to jinak, třeba i tím, že nehledáme klasické pedagogy, ale průvodce, kteří mají odlišný i způsob práce s dětmi.

Jakou roli má ve ScioŠkole průvodce?

Více u dětí cílí na rozvoj dovedností a kompetencí, nesoustředí se na pouhé předávání znalostí, podněcuje větší angažovanost dětí na vzdělávacím procesu, podporuje jejich studijní autonomii a samostatnost, respektuje jejich individualitu, nabízí dětem možnosti volby, umožňuje jim pracovat ve věkově smíšených skupinách atd.

A co děti?

Děti vedeme k tomu, aby z nich vyrostli svobodní, odpovědní a aktivní jedinci, kteří budou usilovat o dobro nejen své, ale i druhých. Jedinci, kteří budou aktivně přispívat k tomu, že svět bude o něco lepším místem. Zlínská ScioŠkola bude v pořadí  již 10. naší základní školou (5x Praha, Jihlava, Brno, Olomouc, Frýdek-Místek) a dohromady jich už ScioŠkoly navštěvuje přes 700.

Pořád nevěříte? Přijďte si zažít ScioŠkolu na vlastní kůži!

Chtěli byste vědět víc? Vidět, jak to ve ScioŠkole funguje, potkat a pobavit se s rodiči i dětmi, kteří již nějakou dobu ScioŠkoly navštěvují? Seznámit se s již vybranými členy týmu zlínské ScioŠkoly? Své zkušenosti vám nasdílí i průvodci z jiných ScioŠkol a děti si mohou vyzkoušet spoustu aktivit, od výuky matematiky přes tělocvik po výrobu slizu. Přijďte se dozvědět více o školách, které připravují děti na život v současném světě, a do kterých se děti těší! Den otevřených dveří, tzv. ScioZápis nanečisto se bude konat 2. 4. 2019 od 16 do 18 hodin v provizorním prostoru na adrese Bartošova 4393, u nám. Míru. Akce je pro všechny zájemce o 1.- 6. třídu.

Zdroj: www.scio.cz, s.r.o.

Pokud se chcete o ScioŠkolách dozvědět více, navštivte náš web, pokud vás zajímá dění a aktivity přímo ScioŠkoly ve Zlíně, sledujte FB ScioŠkola Zlín. Pomoci k její realizaci můžete také vyplněním nezávazného dotazníku.