Nejen větrání aneb jednotka KORASMART 1200

Řešení vlhkosti v koupelně je téměř nikdy nekončící příběh. Ideální vlhkost vzduchu v interiéru se udává mezi 40–60 %. Dosáhne-li vlhkost vyšších hodnot, dochází ke vzniku plísní a množení patologických mikroorganismů. Zvláště v koupelně se množství odpařené vody reguluje velmi obtížně. Ve chvíli, kdy se zamlží zrcadlo, dosáhla hodnota vlhkosti vzduchu zhruba 95 %. Zde nestačí pouze nárazové větrání, ale ventilaci je nutné řešit průběžně. Efektivní cestu představuje lokální větrací jednotka s rekuperací tepla KORASMART 1200, jež je vybavena automatickým odvlhčováním a elektronicky uzavíratelnou klapkou. Jednotka účinně odvádí vlhkost mimo interiér a zároveň zpětně získává teplo z odváděného vzduchu z místnosti, jímž předehřívá čerstvý vzduch. Prostor se tak zbytečně neochlazuje. Jednotka KORASMART 1200 je vybavena automatickou regulací výkonu podle aktuální vlhkosti vzduchu v místnosti. Pro její provoz není nutné instalovat rozvody vzduchu a lze s ní řešit větrání jen ve vybraném prostoru. Při provozním napětí 12 V dokáže jednotka využít až 50 % tepla z odpadního vzduchu, a to bez vzniku kondenzátu. Je tak ideálním řešením pro novostavby i rekonstrukce.

Alternativou k centrálním větracím jednotkám bez nutnosti zásahu do stávajících rozvodů jsou právě lokální rekuperační jednotky KORASMART.

Alternativou k centrálním větracím jednotkám bez nutnosti zásahu do stávajících rozvodů jsou právě lokální rekuperační jednotky KORASMART.

Zabudování větrací jednotky s rekuperací KORASMART 1200 je rychlé a jednoduché: postačí vyvrtat skrz vnější stěnu otvor o průměru 120 mm. Do tohoto otvoru se vsune trubka, jež je součástí balení, utěsní se a z vnější strany se připevní krycí mřížka. Z druhé strany se pak již jen namontuje vlastní jednotka.

Centrální rekuperační jednotky s filtrací

Připravované uvedení centrálních rekuperačních jednotek českého výrobce bude očekávanou událostí sezóny. Srdcem systému řízeného větrání je rekuperační jednotka, ve které dochází k samotné výměně tepla. Nasátý chladný venkovní vzduch je přes teplosměnnou plochu výměníku přihříván teplem z odpadního vydýchaného vzduchu, který je odváděn z místnosti. Dochází tedy k úspoře nákladů potřebných na ohřátí vzduchu v interiéru. Navíc filtrace na přívodu zachytí částice prachu, pylu, smogu, bakterií a jiných škodlivých látek. Centralizované řešení je vhodné především do novostaveb, vzhledem k nutnosti plánování vzduchotechnického potrubí. Mezi nejdůležitější výhody, které centrální větrací jednotky společnosti KORADO nabídnou, je integrované webové rozhraní, vzdálený servis a upgrade softwaru jednotky a automatické přepínání zimního a letního režimu.

Nudný unifikovaný vzhled? Již dávno ne!

Nejen na poli rekuperace jde KORADO mílovými kroky kupředu. Dodatečně připojitelné čelní desky pro otopná tělesa RADIK jsou novinkou na poli interiérového designu. Na výběr je hned z několika variant. Buď si zvolíte úplně hladkou čelní desku označenou PLAN SET, nebo naopak desku s jemnými prolisy LINE SET. Zvolit si můžete desku v základní bílé barvě nebo ve vzorníku všech odstínů RAL. Fantazii se meze nekladou ani v možnostech potisku přední desky PLAN SET. Získáte tak jedinečné a originální otopné těleso! V programu na stránkách společnosti KORADO si vyberete z nabízených motivů nebo si zvolíte variantu obrázku vlastního.

Originální design pro váš radiátor.

Originální design pro váš radiátor.

www.korado.cz