Nejrychlejší průmyslová vrata na světě se vyrábějí v jihočeském Olší u Tábora, kde sídlí výrobní závod firmy EFAFLEX a odkud se také vrata úspěšně vyvážejí do celého světa. Hlavními důvody jsou tři jednoduché charakteristiky těchto vrat – RYCHLOST OTEVÍRÁNÍ, ÚSPORY ENERGIÍ a SPOLEHLIVOST PROVOZU.

Výroba rychloběžných vrat ve společnosti EFAFLEX začala téměř před půl stoletím v Německu a za tu dobu se z malého rodinného podniku stala firma, která je lídrem svého oboru a určuje jeho další směřování. V 90. letech minulého století pak nedaleko Tábora vyrostl nový závod, který dnes vyrábí všechna vrata EFAFLEX pro zákazníky na všech pěti kontinentech. Důvod obliby je jasný – unikátní řešení pro všechny běžné i speciální provozy přinášejí klientům měřitelné výsledky. A hlavně rychlost, která je až šestkrát vyšší než u ostatních průmyslových vrat.


Areál firmy EFAFLEX, odkud putují rychloběžná vrata do celého světa.

Klienti mají navíc k dispozici pestrý výběr – mohou si zvolit z 65 typů vrat pro jakékoli odvětví – od vrat pro běžné průmyslové nebo logistické haly přes farmaceutické nebo potravinářské provozy až po ty chladírenské nebo mrazírenské. Ať už se však jedná o jakýkoli provoz, jedno mají vrata EFAFLEX společné – jsou naprosto spolehlivá, a co je nejdůležitější, dosahují rychlosti otevírání až 4 m/s. To je rychlost, které nedosahují žádná jiná vrata.


EFAFLEX dodává vrata i do čistých prostor, která musejí splňovat ta nejpřísnější hygienická kritéria. 

Spirála a rychlost

Za úspěchem firmy stojí především jejích 1 200 zaměstnanců, z nichž více než 300 pracuje v českém závodě. Investice do vlastního výzkumu a inovativní inženýrství spolu s novými technologiemi a dokonalým zpracováním těch nejkvalitnějších materiálů přinesly jedinečnou konstrukci navíjecí spirály, díky které vrata EFAFLEX dosahují výjimečné rychlosti otevírání a klienti pozitivních výsledků, mezi které patří zejména zrychlení logistických toků ve firmě při nižších provozních nákladech. V mnoha případech jsou inovace výsledkem dlouholeté a úzké spolupráce se zákazníky, pro které EFAFLEX dokáže vyvinout vše, co potřebují. A to bez ohledu na obor, ve kterém klienti působí. Technologickou vyspělost firmy dokládá i řada po celém světě patentovaných řešení.

Extrémní podmínky vítány

Vrata EFAFLEX jsou konstruována na to nejvyšší zatížení i v extrémních podmínkách. Mezi ty patří třeba farmaceutické provozy, kde jsou nároky na čistotu takřka absolutní a jasně je definují přísné normy. Tomu odpovídá i speciální konstrukce vrat. Taková mimo jiné používá farmaceutická firma TEVA. Není to ale jen farmacie, která má na vratové systémy specifické a náročné požadavky, patří sem také výrobci potravin. Úspěšná řešení mají třeba v Budějovickém Budvaru, kde v roce 2018 vzniklo zcela nové a plně automatizované logistické centrum pro distribuci oblíbeného piva, nebo v nově zrekonstruovaném závodě MADETY v Plané nad Lužnicí, kde vyrábějí známé značky sýrů.


Vnitřní vrata EFAFLEX pro potravinářské provozy v sýrárně MADETY v Plané nad Lužnicí.

Vrata EFAFLEX najdete také v celé řadě robotických provozů, zejména automobilek, nebo mrazírenských a chladírenských firmách v tuzemsku i ve světě. Rychlá a spolehlivá vrata ale nepotřebují jen velké nebo známé nadnárodní firmy.


Vnější vrata EFAFLEX bezchybně plní svou funkci v moderním, plně automatizovaném provozu logistického centra  Budějovického Budvaru.

Design a rychlost v rodinném vinařství

Vrata EFAFLEX nabízejí mnohem víc než jen rychlost a spolehlivost. Je to také design vrat, který zapadne i do prostor, které mohou leckoho překvapit. Třeba k dobudování nového parkovacího stání v secesním domě v Praze nebo do moderních výrobních prostor úspěšné rodinné firmy Malý vinař z Velkých Bílovic.

Jak si vybrat správná vrata

Díky širokému sortimentu produktů a jejich modulové konstrukci si může vybrat opravdu každá firma bez ohledu na obor, ve kterém působí. A pokud to je potřeba, inženýři společnosti EFAFLEX dokážou vyvinout vrata přesně podle požadavků zákazníka na míru jeho provozu. V každém případě však zákazník vždy dostane jedinečné řešení přizpůsobené jeho potřebám. Stačí zavolat nebo napsat a sdělit své požadavky. O vše ostatní se postará EFAFLEX.

Proč mít rychloběžná vrata EFAFLEX

  • Šetří energie: díky bezkonkurenční, až šestkrát vyšší rychlosti otevírání minimalizují úniky energií a zajišťují stálou teplotu uvnitř objektů.
  • Zrychlují logistické procesy: odpadnou zbytečné prostoje při čekání na úplné otevření vrat, jak je tomu u běžných průmyslových vrat.
  • Jsou spolehlivá, a navíc s dlouhou životností: německá prémiová kvalita a životnost až 20 let jsou atributy, které vám jiný výrobce vrat nenabídne.
  • Nejlepší servis: servis vlastními pracovníky firmy a výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin.

Zajímavost:

Vrata EFAFLEX jsou rychlá, úsporná a bezpečná. A také velmi spolehlivá. Podívejte se na video, kolik otevíracích cyklů zvládnou.