Stárnutí pleti není jen nevyhnutelným důsledkem přibývajících let. Urychluje ho celá řada faktorů, od modrého světa z displejů počítačů a telefonů, nezdravý životní styl, až po znečištěné ovzduší. Rizikům, které naší pleti dnešní doba přináší, se však lze bránit, a často i s pomocí přírody.

Všimla si toho i nová biotechnologická společnost Český kaviár, která na trh postupně uvádí kosmetické anti-agingové produkty s vysokou koncentrací kaviárového extraktu.

Kaviár totiž není pouze delikatesou. Více než třicet let výzkumu ho potvrdilo jako všestrannou superingredienci, která účinně bojuje proti předčasnému stárnutí pleti.

Kaviár je ze své podstaty neoplodněné vajíčko získávané z jeseterovitých ryb. Jako všechna vajíčka je pak bohatý na živiny, ať již minerály, proteiny, vitaminy anebo lipidy, mezi nimiž vynikají vysokou koncentrací polynenasycené mastné kyseliny, které tělo umí samo tvořit jen do velmi omezené míry. Kaviár také podporuje tvorbu kolagenu v pleti, čímž zlepšuje její elasticitu, a stimuluje tvorbu ceramidů – lipidů, které pleť udržují hydratovanou. Kaviár je tak skutečně multifunkční pomocník – postará se o hydrataci, ochranu, omlazení i zlepšení struktury pleti.

Český kaviár se však odlišuje ještě jedním významným rysem – jako jediný je totiž získávaný tzv. Sturgeon Friendly metodou, tedy způsobem přátelským k jeseterům, který nevyžaduje usmrcení ryb. Tento postup byl vyvinutý a patentovaný na Fakultě rybářství a ochrany vod ve Vodňanech, jež je součástí Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Produkty značky Český kaviár jsou tak nejen lokálního původu, ale i zcela cruelty-free.

V portfoliu značky se v současné době nabízí tři anti-agingoví pomocníci, z nichž všechny obsahují 250 mikrolitrů čistého kaviárového extraktu:
Denní krém, který je doplněný o pečující vitamin E, panthenol a avokádový olej pleť perfektně hydratuje, zjemní a navíc poslouží jako podklad pro následné líčení.

Noční krém s kaviárovým extraktem, bambuckým máslem a vitamínem E napomůže pleti přes noc hloubkově zregenerovat a poskytne potřebnou výživu.

Novinkou značky je potom chytrá kaviárová nano maska určená pro nadstandardní péči. Kombinace kaviárového extraktu s chytrým nanovlákenným systémem do pleti dopraví vysoce koncentrovanou dávku až třiceti živin s preventivními i korektivními účinky.

Český kaviár si na českém trhu vybudoval silnou základnu spokojených zákaznic, kterým v příštím roce plánuje nabídnout další kaviárové novinky. Současně spouští expanzi na zahraniční trhy, kde má tato high-tech kosmetika velké šance zopakovat svůj lokální úspěch.