Oblíbíte si ji hned po první návštěvě. I přesto, že provozovatelka i obsluhující personál nemají s tímto druhem podnikání žádné zkušenosti. Nebo právě proto?

Zuzana Běhalová provozuje jesle a mateřské školy Mrňousek s osmi pobočkami v kraji. A proč si své aktivity ještě rozšířila? „Některé maminky po nás chtěly, aby mohly být část dne ve školce se svými dětmi, což není dost dobře možné. Chtěli jsme jim alespoň zčásti vyhovět, zřídit malou herničku s kávovarem, ale to by nebylo ono. Proto jsme se rozhodli, že zkusíme menší kavárnu s dvaceti místy a oddělenou hernou pro děti. Následně jsme ještě přidali půjčovnu kostýmů pro děti.  Nejsme v tomto druhu podnikání kovaní, ale učíme se a postupně se snažíme vše ještě vyšperkovat,“ říká Zuzana Běhalová.

Původní záměr soustředit se na ženskou klientelu vzal rychle za své a do příjemné kavárny začali chodit i tatínkové. Ke kávě a sladkostem pro maminky brzy přibylo snídaňové menu, které se postupně rozšířilo o hemenex a vaječnou omeletu. K obědu míváme polévky a saláty. Nabídka se zkrátka mění a přizpůsobuje klientům. Kromě pestré nabídky našeho sortimentu jsme začali realizovat pravidelné aktivity nejen pro rodiče a děti, jako např. úterní tvořivé dopoledne a jógovou středu, vždy od devíti hodin. Ve čtvrtky u nás čeká na každého seniora zákusek zdarma k zakoupené kávě. Pro naše věrné zákazníky připravujeme věrnostní kartičky.   Připravujeme i speciální nabídku pro studenty nedaleké VŠB-TU, uvažujeme o kávě s sebou, sendvičích a minipizze. Už máme také své štamgasty, naší snahou ale je stále se zlepšovat,“ usmívá se Zuzana Běhalová.

Moc už toho ale ke zlepšení není. Vkusný a útulný interiér s bohatou nabídkou zákusků, dortíků, pohárů, italské zmrzliny, kávy, čokolády i čajů od jednoho výrobce, usměvavá, vstřícná a ochotná obsluha, servis jako v prvotřídním hotelu. To vše přímo vybízí k opětovné návštěvě. Od července přibude zahrádka s venkovním hřištěm, pískovištěm a tedy i možností k zastavení pro cyklisty. V plánu je i letní víkendové grilování. Plánů je ještě dost a realizovat se budou postupně.

„A nezapomněli jsme ani na školáky, ani na ty nejmenší. Během posledního červnového víkendu bude hernička celý den zdarma a pohár nebo zákusek pro děti za symbolickou cenu. Takže přijďte nás navštívit, rádi vás uvítáme,“ zve Zuzana Běhalová.

 

Najdete nás na ulici 17. listopadu 600/28

naproti VŠB a Fakultní nemocnice.

www.nejenpro.cz