Ve znamení dobrého jídla

Návštěvníci se mohou těšit na klasické české speciality jako např. čerstvě opékané Davelské buřty a řadu dalších dobrot. Hlavním lákadlem všech labužníků však budou výrobky českých značek kvality Klasa a Regionální potravina, které je možné si koupit i domů. Představí se 12 výrobců kvalitních potravin Klasa a 19 Regionální potravina. Těšit se můžete na sladké i slané dobroty např. jedinečné dezerty vyrobené z Olomouckých tvarůžku, voňavé a křupavé pečivo, uzeniny, sýry a mnoho dalších delikates.

Zdroj: Pražský hrad

Víno a čerstvá hroznová šťáva

Samozřejmě nemůže chybět každoroční hit, pravý moravský burčák, který v sobotu brzo ráno vyjíždí ze slováckého Archlebova, kde jej na čas připravuje sklepmistr vinařství SPIELBERG. Můžete osvěžit čerstvou hroznovou šťávou lisovanou přímo před vašima očima.

Tak jako každý rok, bude připravena degustace desítek druhů českých a moravských vín v Míčovně Pražského hradu. Milovníky kvalitních vín jistě potěší ochutnávka nepřeberného množství vzorků od desítky vinařství. Vstupné na degustaci je stanoveno na 120 Kč, za které obdržíte navíc originální degustační skleničku.

Zdroj: Pražský hrad

Bohatý doprovodný program

Správa pražského hradu připravila pro návštěvníky všech věkových skupin doprovodný program. Každého jistě zaujmou folklórní soubory z kyjovského regionu, vystoupení dobových šermířů a další. Pro děti je letos připravena naučná interaktivní soutěž s expozicí Příběh Pražského hradu s názvem „Na dvoře královském".

Po dobu vinobraní můžete využít i 50 % slevy z plné vstupenky na výstavy v rámci projektu "700 let Karla IV. na Pražském hradě".

Přijďte již tento víkend do Královských zahrad Pražského hradu. Degustace vín a prezentace českých potravin značek Klasa a Regionální potravina od 11.00 do 18.00 hod. Rodinný soutěžní program začíná již v 10.00 a končí v 17.00 hod.

Vstupné na akci je jako každý rok zdarma. Další informace se dozvíte na www.ceske-potraviny-na-hrade.cz a www.hrad.cz.