Jiří Kasala je lídr za hodonínský okres a kandidát č. 7 do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje za Občanskou demokratickou stranu pro volby, které se uskuteční 7. a 8. října 2016.

Proč jste se rozhodl kandidovat do zastupitelstva Jihomoravského kraje?

V politice se pohybuji již 12 let, a doposud jsem nezastával žádnou veřejnou funkci. Za tuto dobu jsem však měl možnost získat zkušenosti a znalosti od svých spolustraníků, starostů, poslanců a dalších politiků. Zároveň jako dlouholetý živnostník a začínající podnikatel znám na vlastní kůži, jaké dopady mají některá rozhodnutí, která se dějí na vládní i krajské úrovni. Není mi lhostejné dění v našem regionu. Je potřeba říci, že způsob řízení Jihomoravského kraje má vliv na celkovou kvalitu života nás všech, kteří v tomto kraji žijeme.

Proč jste se rozhodnul vstoupit do politiky?

Do Občanské demokratické strany jsem vstoupil, když mi bylo 18 let. Byl jsem od dětství vychováván k tomu, že za svůj život jsem předně zodpovědný já a že je důležité se spolehnout sám na sebe. Proto se mi líbil program ODS. Tato strana především nabízí příležitosti pro ty, kteří nechtějí být na někom závislí. A do politiky jsem vstoupil proto, abych mohl tyto myšlenky podpořit, ale také být jedním z těch, kteří je tvoří či mohou ovlivňovat.

Proč si myslíte, že by lidé měli vstupovat do politiky?

Značná část naší populace vnímá politiku velmi negativně. Mají pocit, že kdokoliv dělá politiku, zejména na vyšší úrovni, tak je automaticky špatný, nekompetentní nebo je to „korupčník". V každé straně se může někdo takový najít, stejně tak i v ostatních spolcích, sdruženích a vlastně v celé společnosti. Ale je potřeba zdůraznit, že o politiku by se měli zajímat všichni, protože se týká nás všech a politická rozhodnutí ovlivňují každého z nás. Čím méně se bude lidí o politiku zajímat, tím větší pravděpodobnost je, že budou naši společnost řídit právě ti nekompetentní a prospěchářští oligarchové.

Jaké oblasti byste se chtěl v politice věnovat?

V Jihomoravském kraji je několik klíčových bodů, na kterých je potřeba pracovat. Zejména dopravní infrastruktura, která stále stojí na mrtvém bodě. Dále kvalita vzdělávání, zdravotnictví, péče o seniory a v neposlední řadě podpora rodin, kultury a sportu. Já osobně bych se nejvíce chtěl věnovat oblasti podnikání, inovaci a výzkumu. Jižní Morava je nejperspektivnějším krajem České republiky pro rozvoj podnikání a vytváření pracovních příležitostí. Proto je potřeba vytvořit takové podmínky, aby do našeho kraje přicházeli tuzemští i zahraniční investoři. Jako začínající podnikatel vím, jaké problémy vytváří nesmyslná byrokratická zátěž a neustálé kontroly od úředníků. Toto je třeba změnit i na státní úrovni. Jedině takto lze zajistit vyšší zaměstnanost a lepší životní podmínky pro každého z nás.

Proč by Vám měli dát Jihomoravané svůj hlas?

Většina by nejspíš odpověděla, že jsou ti nejlepší, nejkvalitnější a nejvíce erudovaní a určitě voliče nezklamou. Já vám mohu slíbit, že pokud se vám líbí můj program a mé názory, tak zůstanou stabilní a pro jejich prosazení vynaložím maximální úsilí. Rád s vámi budu diskutovat osobně i na sociálních sítích. Prostřednictvím internetové prezentace www.kasala.cz se dozvíte více o mně, ale zároveň se můžete připojit k mé Facebookové stránce, na které jsou vždy ty nejaktuálnější informace.

Je ještě něco, co byste chtěl vzkázat čtenářům?

Jak jsem již v rozhovoru uvedl, o politiku by se měli zajímat všichni. V tomto případě alespoň tak, že půjdou k volbám. Protože čím nižší je volební účast, tím menší skupinka lidí rozhoduje o naší budoucnosti, a to by byla velká škoda. Na závěr bych chtěl všechny čtenáře co nejsrdečněji poprosit a požádat o jejich podporu a hlas ve volbách.

Jiří Kasala je devětadvacetiletý projektový manažer, který se narodil v Hodoníně. Vystudoval psychologii a sociální a mediální komunikaci. Čtyři roky provozoval kavárnu, šest let pracoval ve státním sektoru. V současné době má jako projektový manažer na starosti speciální dietní koncept z Francie a jeho rozšíření do celé České republiky.