„Bude to doslova dechová symfonická masáž, jakou Praha ještě nikdy nezažila a dlouho nezažije," říká plk. Václav Blahunek, šéfdirigent Hudby Hradní Stráže a Policie ČR, který je zároveň jako jediný Čech členem předsednictva WASBE.

Na tři místa koncertů bude dokonce vstup zdarma, a to do Valdštejnské zahrady Senátu, Kongresového sálu České národní banky a Zahrady GASK v Kutné Hoře. Odpolední bloky koncertů českých a světových symfonických dechových orchestrů se budou na těchto místech konat vždy od 13 do 17 hodin. Večerní koncerty se pak uskuteční v prestižních sálech Rudolfina, Obecního domu a Pražského hradu. Ty začínají 8. a 9. července v 18 hodin, 10. a 11. července v 19 hodin.

„Ze světa jsme nahlíženi jako kolébka žánru dechové symfonické hudby. Pro zájemce o současné dění v tomto oboru se bude vždy dopoledne v 9 – 13 hodin v hotelu Olšanka na Žižkově konat série muzikologických přednášek a workshopů českých a zahraničních odborníků. Česká symfonická dechová hudba má ve světě vysokou prestiž, která vyrůstá ze skladatelské a interpretační tradice. Jména jako Antonín Dvořák, Julius Fučík, Václav Nelhýbel, Zdeněk Lukáš až po současníky Karla Husu, Evžena Zámečníka, Pavla Staňka či Jiřího Temla jsou zárukou hudby, jež vás vtáhne do sebe, jež vás přinutí přemýšlet, jež vás povzbudí a naplní silou životního optimismu a láskou," dodává Blahunek. Není proto divu, že tento český repertoár je v zahraniční často základním pilířem hudebního archivu světových dechových symfonických orchestrů.

Přijďte se i vy přesvědčit na vlastní oči a zejména uši, jak bude vypadat návrat do kolébky tohoto hudebního žánru v podání hostů ze Spojených států, Švýcarska, Nizozemí, Estonska, Maďarska či Slovinska. Samozřejmě přijďte podpořit i orchestry české napříč celou republikou od Karviné, Přerova, Němčic na Hané, přes Přelouč, Prahu, Roudnici nad Labem až po České Budějovice, Vimperk a Cheb.
Více informací o místech, časech a vystupujících souborech naleznete na webových stránkách www.wasbeprague.com.