„Jako kluci jsme se těšili na sbírání hroznů, tenkrát ještě do dřevěných kádí. Těšili jsme se také na šťávu a na občasné tajné popíjení čerstvého burčáku," vzpomíná Bronislav, který už v 16 letech vyrobil svých prvních 150 litrů vína. Vinařská historie rodiny sahá až do 19. století a sám Bronislav se rozhodl před 22 lety dělat si víno po svém. Dnes jeho vína dosahují úctyhodných ocenění a nedávno otevřel nové moderní vinařství v obci Zaječí.

První tři roky byly krušné

V začátcích se musel Bronislav vše naučit sám. V prvních letech svého podnikání vyráběl vína sudová a až o něco později také lahvová. „Nejprve jsem vyráběl tři roky vína jakostní a zkoušel, co víno v lahvi udělá, jak bude stárnout a reagovat na různé podněty zvenčí. Tím začal můj dvacetiletý vývoj podnikání ve vinařství," říká dnes spokojený podnikatel.

Zlatými medailemi to teprve začíná

Nejzásadnější změna přišla před dvěma lety. Po několikaletém budování vinohradů, vylepšování technologií, se Bronislav rozhodl udělat další krok. „Vína dostala nový design, nový šroubový uzávěr a hlavně novou kvalitu a náboj," vypráví Bronislav. Splněním snu mu poté bylo v roce 2015 nově otevřené vinařství v Zaječí.

Vinařství Vajbar se může pochlubit už několika mezinárodními oceněními, jako například Zlatá medaile Concours Mondial du Bruxelles 2016 nebo Zlatá medaile Le Mondial du Rosé 2014. Bronislav je také první, kdo na našem trhu začal budovat příběh jemně perlivých vín, tzv. Frizzante. „Dlouhá léta se také specializuji na Rosé vína a letos se tato píle potvrdila díky absolutnímu vítězství v národní soutěži JAROVÍN ROSÉ. Mimo jiné také patřím k významným producentům přírodně sladkých vín," doplňuje Bronislav.

„Máme za sebou plno změn a spoustu plánů před sebou. Jsme rádi, že jsme se při této příležitosti mohli zapojit do kampaně společnosti O2 Oceňujeme malé podnikání, díky které se nám snad podaří oslovit nové zákazníky," dodává s úsměvem podnikatel.

www.o2.cz/podnikatel/ocenujeme/