Materiály

Materiály vybírejte takové, které budou příjemné na dotyk i pohled. Budete-li zvažovat i výměnu podlahové krytiny, pak je určitě lépe se vyhnout textiliím a zvolit stíratelný povrch, kde nebudou mít šanci prach, roztoči a další alergeny. Ovšem protože víme, že je mnohem příjemnější vstát nohou do něčeho hebkého, hřejivého, pak neváhejte vedle postele umístit koberečky. Ty lze snadno vyklepat a některé i vyprat. Velmi útulně působí přírodní materiály.

Ložnici lze vybavit rychle a jednoduše, dokonce bez zbytečně velkých investic. Mnohdy natrefíte na ložnicové sestavy, což vám ušetří i vrásky na čele, pokud si nevíte rady s rozvržením jednotlivě nakoupeného nábytku.

Postel

Při výběru postele nehraje roli pouze její vzhled. Je důležité zvolit správnou velikost a uvážit, zda máte k dispozici dostatek úložných prostor. V opačném případě se vyplatí nákup postele s úložným prostorem. Rovněž myslete na to, že postel s čelem a pelestí by měla být minimálně o 40 centimetrů delší než je výška vyššího z partnerů. V opačném případě by se mohlo stát, že budete hlavou narážet do čela a nohama do pelesti postele.

Chybí-li vám představivost a uvítáte inspiraci, pak navštivte Biano.cz, kde najdete pestrou nabídku postelí. Třeba tam na vás čeká zrovna ta vaše nová.

Nábytek do ložnice

Mimo postele by neměla chybět v ložnici i šatní skříň, komoda a noční stolek. Patrně uvítáte i stolní nebo stojací lampu. Oblíbenou variantou jsou bezesporu skříně s posouvacími dveřmi, protože šetří místo. Při plánování nákupu šatní či vestavné skříně do ložnice je nutné promyslet, co vše v ní hodláme skladovat. Z toho pak usoudíme její rozměr a vliv na zbytek místnosti. Jestliže to prostor umožňuje, lze ložnici vybavit i toaletním stolkem, případně lze použít komoda, která poslouží rovněž k ukládání prádla.

Osvětlení

Lustr hraje v ložnici důležitou roli a rozhodně dotváří styl tohoto interiéru. Je vhodné ho vybrat ve stylu, kterým je ložnice zařízená. Mimo doplňkového osvětlení (lampičky) mohou být v ložnici umístěny i svíčky, klidně imitace svíček na baterie – s těmi klasickými doporučujeme obezřetnost. Nejčastější variantou bývají stolní lampičky, případně osvětlení uchycené na zdi, obávat se nemusíte ani stojacích lamp. Nejde pouze o designovou záležitost, ale praktický doplněk. Ať už jste vášnivý čtenář či nikoliv. Vyzkoušet můžete i lampičky se stmívačem, kdy lze intenzitu světla regulovat podle aktuální potřeby.

Ložní prádlo a další textilie

Určitě se nevyplácí podcenit důležitost ložního prádla. Roli zde hraje nejen kvalitní a na dotyk materiál, ale i design. Povlečení lze sladit s ostatními barvami v místnosti a dalšími textiliemi, jako jsou závěsy, polštářky, přehozy. Právě ložnicový textil dodá šmrnc a dotvoří hřejivou, útulnou atmosféru. Bez látek to prostě v ložnici nejde. Za zmínku určitě stojí i záclony, závěsy a roletky, které jsou nepostradatelným doplňkem. Záleží pouze na vás, jak moc chcete během spánku mít zatemněná okna. Svítí vám do oken pouliční lampy? Pak bude potřeba opatřit zatemňovací rolety z nepropustných látek. Jestliže naopak máte v místnosti dostatek tmy, můžete si dovolit i průsvitnější materiály.