Kuchyně je základem každého domu, nebo bytu. Právě zde pravidelně vznikají ty nejchutnější pokrmy, které jsou následně servírovány na stůl.

Využijte maximum dostupného prostoru

Při vaření je důležitý každý centimetr místa. A toho se doporučujeme držet. I proto nemusí být využita jenom klasická rovná kuchyňská linka, jelikož mnohdy je lepší volbou rohové řešení – pokud to dispozice interiéru umožní.

Lákadlem jsou i různé otevřené prostory, u kterých je možné využít i takzvaný ostrůvek. Tedy další prvek, který rozšíří samotný pracovní prostor a dokáže kuchyni zajímavě propojovat s dalšími částmi vašeho interiéru.

Vždy pamatujte, že čím více pracovního prostoru získáte, tím lépe. Zvláště v bytech a domech, kde se vaří každý den a to pro početnější rodinu.

Spotřebiče jedině vestavné  

Kuchyně se neobejde bez spotřebičů. Pokud je vybíráte, dejte přednost takzvaným vestavným řešením. Proč? Jelikož do vaší nové kuchyně mnohem lépe zapadnou. Nebudou tak samostatným a designový vyčnívajícím prvkem, ale budou něčím, co bude přímo součástí celého konceptu. O jakých spotřebičích mluvíme? Je to:

  • myčka nádobí
  • mikrovlnná trouba
  • horkovzdušná trouba

Nebojte se moderních materiálů

Určitě není důvod držet se v minulosti. Segment kuchyní jde stále kupředu, s čímž souvisí možnost využití i různých moderních materiálů. U kuchyňských linek třeba takových, které se nepoškrábou a můžete na nich bez obav cokoliv krájet.

Do popředí se dostávají také stylové granitové dřezy. Tento materiál nadchne jak svou kvalitou, tak i praktičností, stejně jako u něho rozhodně nezklame ani dokonalý vzhled. A to i díky tomu, že lze dřez pořídit v mnoha barevných odstínech. Nehledě na bohatý výběr jak různých velikostí, tak i bohatý výběr různých tvarů.

Hitem jsou lesklé a barevné kuchyně
Byla doba, kdy bylo nejvyhledávanějším řešením dřevo. A to ať už dřevo surové, nebo dřevěný dekor, který tvořil jednotlivé skříňky. A jak je to nyní? Doba opět pokročila a taková řešení zůstávají v minulosti, nebo na různých chatách a chalupách.

V moderních interiérech mají své místo kuchyně v dokonalém lesku. Proč? Jelikož skvěle vypadají. Ideální je také využít zajímavých barevných kombinací. Když se podíváme na ty nejpoptávanější, patří sem:

  • červená
  • modrá
  • černá nebo bílá

Na obklady za kuchyňskou linkou zapomeňte

Opět něco, co bylo v minulosti klasikou, ale v současné době již tolik vyhledávané není. Trendy jsou zcela jinde. Máme na mysli plochu za kuchyňskou linkou, kde se u starších kuchyní realizovaly především klasické obklady. Ty byly nahrazeny různými modernějšími prvky.

Mezi ty může patřit třeba velmi zajímavě vypadající skleněná deska, nebo stejně dobře vypadající a také praktický benátský štuk. To jsou typy, se kterými v souvislosti se svou moderní kuchyní rozhodně nelze udělat chybu.

Čím více úložných prostor, tím lépe

Moderní kuchyně by měla nabídnout především jistotu praktičnosti. To znamená, že by měla nabídnout dostatek úložných prostor. I proto jsou využívány různé drátěné programy, které zajistí tři důležité věci.

Rozdělení prostoru konkrétní skříňky tak, jak potřebujete. V kombinaci se zásuvkou jsou i jistotou toho, že se snadno dostanete i k věcem, které jsou úplně vzadu. Stačí danou polici jednoduše vysunout.

A třetí pozitivum? To oceníte u rohových kuchyní, kdy tento systém umožní vytvořit úložný prostor i v místech, která by za normálních okolností zůstala prázdná.