Podle čeho by se správně mělo vybírat krmivo pro psy a kočky?

Zaměřte se na individuální nároky svého zvířete. Základním rozhodovacím prvkem je především poměr bílkovin, tuků, vlákniny, minerálů a obsah vitamínů. Pokud vlastníte například staršího pejska nebo méně aktivního, vyberte krmivo s nižším obsahem tuku. V případě aktivního zvířete naopak dbejte na vysoký podíl kvalitních bílkovin a tuků. Totéž platí pro štěňata.

Stejný postup uplatňujte pro kočky. Kastrované kočky vedou klidnější život, proto nepotřebují takové množství tuku a energie jako nekastrované. Koťátka zase vyžadují dostatek bílkovin, tuků, minerálů a především vápníku. Neopomenutelným kritériem je vysoký obsah kvalitních zdrojů bílkovin v podobě čerstvého nebo sušeného masa.

Je důležitý obsah masa v krmivu?

Nezáleží tolik na obsahu masa, ale spíše na obsahu stravitelných bílkovin. Jejich zdrojem může být právě čerstvé a sušené maso, hydrolyzované maso a vnitřnosti, obiloviny aj. Kočka jako masožravec vyžaduje vyšší podíl živočišných bílkovin než pes, kterého považujeme za všežravce. Podíl živočišných bílkovin v psím krmivu může být o něco nižší.

Roli hlavního zdroje bílkovin v krmivu Nutrilove hraje čerstvé maso. Jaký má maso význam ve výživě psů?

Granule Nutrilove obsahují čerstvé kuřecí maso z českých chovů. Z výživového hlediska se jedná o vynikající a kvalitní zdroj vysoce stravitelných bílkovin.

Jedním z posledních trendů ve výživě zvířat je tzv. návrat ke kořenům čili snaha přiblížit stravu dnešních psů stravě jejich předků vlků. Do stravy svých psů lidé zařazují stále větší podíl živočišných surovin, přičemž současně vytěsňují suroviny rostlinné. Nutno však připustit, že maso nesehrává ve výživě psů tak významnou roli, jakou mu lidé přisuzují.

Nesmíme zapomenout, že se pes v průběhu svého vývoje a domestikace od vlka výrazně odlišil. Tyto změny jsou patrné zejména v trávicím traktu. Zatímco vlk zůstal masožravcem, pes se stal všežravcem, proto se nezaměřujte při jeho výživě pouze na maso, nýbrž i na suroviny rostlinného původu.

Z čeho by se měl správně skládat vyvážený psí jídelníček?

Rozhodně v něm nesmí chybět dostatek vysoce stravitelných bílkovin, tuků, vitamínů, minerálů a vlákniny odpovídající jeho kondici, aktivitě, věku a zdravotnímu stavu. Krmivo by mělo pocházet z kvalitních surovin. Příkladem jdou výrobky značky Nutrilove. Následují požadavky psů i koček s ohledem na jejich životní styl a zvláštní potřeby. Zajišťují tak mazlíčkům dobrou kondici a spokojený život.