K vydatnému a zdravému odpočinku nejen vašich nejmladších ratolestí přispěje pečlivý výběr certifikovaného ložního prádla z přírodních materiálů, abyste měli jistotu, že se jedná o zdravotně nezávadné produkty. Klasická 100% bavlna v plátnové vazbě je na českém trhu nejrozšířenějším materiálem pro výrobu ložního povlečení. Jedná se o přírodní materiál, který je velice příjemný, vzdušný a dobře odvádí vlhkost. „Při výběru povlečení se vždy řiďte kvalitou bavlněné příze a hustotou vláken, nikoliv gramáží. Kvalitní povlečení je vyrobeno z příze s dlouhými a tenkými vlákny, která zajistí vysokou hustotu tkaní, tedy i vyšší pevnost – i přes nízkou gramáž," vysvětluje Alena Samková, ředitelka firmy Matějovský, tradičního českého výrobce bytového textilu. „Povlečení značky Matějovský splňuje zákonné podmínky certifikace výrobků pro děti do 3 let, kterou uděluje Textilní zkušební ústav," dodává Alena Samková.

Náš tip: Povlečení z bavlny doporučujeme kombinovat s prostěradly jersey, froté, nebo velur.

Bambus: Objevte benefity přírody

Hledáte opravdu prodyšný materiál? Pak vsaďte na bambus - bambusové vlákno má navíc až o 60% vyšší savost než vlákno z bavlny. Příze bambusového povlečení je vyrobená z vláken jedné z nejvyužívanějších rostlin jihovýchodní Asie, volně rostoucího bambusu. Takto rostoucí bambus není nijak chemicky ošetřován, zaručuje velmi dobré antialergické vlastnosti a přírodní antibakteriální účinky. Dalšími výhodami bambusového povlečení jsou okamžitá absorpce a odvod vlhkosti, velmi jemný omak a přirozený lesk. Složení tohoto je 50% bambusové vlákno a 50% česaná bavlna. Bambusové povlečení je opatřeno komfortním zipovým uzávěrem. „K tomuto povlečení doporučujeme výhradně prostěradla jersey," dodává Samková. Chcete s novým povlečením pořídit zároveň i polštář i přikrývku? Pak zpozorněte! Hebké, precizně zpracované bambusové vlákno poskytuje ve spojení s dutým vláknem neuvěřitelnou měkkost a jemnost, navíc skvěle absorbuje vlhkost a snadno vyrovnává teplotní rozdíly v každém ročním období. Dopomáhá ke zdravému a mimořádně pohodlnému spánku i alergikům a lidem s citlivou pokožkou.

Vzory, se kterými nešlápnete vedle

Barevné pohádkové vzory přitáhnou dětskou pozornost, jemné tóny a decentní geometrické vzory zase dokonale doladí atmosféru dětského pokoje. Povlečení Lily se postará o pohádkové snění všech malých princezen. Oblíbený motiv bájných jednorožců doplňují ilustrace obláčků, kytiček a roztomilých ptáčků.

Předvánoční novinka od Matějovského, povlečení Remi, si zamilují všechny děti, které mají rády roztomilá zvířátka. Na vzoru se objevuje hned několik zvířecích hrdinů, kteří budou milými průvodci říší snů. Moderní motiv bude slušet dívčímu i chlapeckému pokojíčku. Design povlaku na cíchu i polštář je u řady dezénů v oblíbeném oboustranném, tedy inverzním, provedení. „K potisku jako jedni z mála výrobců používáme ekologické reaktivní barvy, které reagují s vláknem, probarví ho do hloubky a tím vytvoří velmi dobré spojení mezi barvivem a látkou. Ta se tak ještě více zušlechtí a barvy jsou i po mnoha vypráních stále stejně syté a zářivé," popisuje Alena Samková. Běžně používané pigmentové barvy látku obarví pouze na povrchu, výsledný potisk má pak sklon blednout a tvrdnout.

Pokud fandíte minimalismu a nadčasovým vzorům, které s dětmi porostou, nebo vybíráte povlečení pro dospívající, zaměřte svoji pozornost na moderní designy. Inspiraci hledejte v severském stylu, který je na první pohled střídmý, ale přesto velice působivý. Ať už nakonec zvolíte cokoliv, tak pohlazení a přání sladkých snů, je nakonec pro klidný spánek vašich dětí to nejdůležitější. Nejen o Vánocích.