Lehký beton vzniká na základě speciální receptury s přidáním lehkého keramického kameniva Liapor. Při zachování stejné pevnosti a odolnosti je jeho hmotnost až o 2/3 nižší (pouze 600 kg/m3), než u běžného betonu. Díky tomu se s ním na stavbě daleko lépe manipuluje. Výborné jsou i jeho tepelně izolační vlastnosti (součinitel tepelné vodivosti 0,14 Wm-1 K-1). Navíc je rychleschnoucí – pochozí již po 24 hodinách.

Hotovou suchou směs pro přípravu lehkého betonu najdete na trhu pod názvem Liapor Mix, nebo Liapor Mix final. Stačí smíchat s vodou.


Využití lehkého betonu

Vzhledem ke svým tepelně izolačním vlastnostem je lehký beton ideálním materiálem pro vyrovnávací vrstvy podlah, které lze realizovat bez dilatačních spár. Jeho nízká objemová hmotnost umožňuje provádět lité podlahy i ve starších budovách s přísnějšími požadavky na statiku. Lehké betony je možné použít i pro realizace podlah s podlahovým vytápěním. Před realizací finálního povrchu je nutné na podlahu z Liapor Mixu udělat navíc roznášející vrstvu. K tomuto účelu slouží produkt Liapor Mix final.

Podlahy realizované z lehkého betonu Liapor Mix jsou pochozí již za 24 hodin. Celková doba vysychání je 5-7 dní. Více o realizaci podlah >>

Video z realizace podlahy pomocí Liapor Mixu

Lehký beton je také ideální pro:

    ●  rekonstrukce keramických a klenbových stropů
    ●  různé izolační vrstvy
    ●  lehké výplňové a vyrovnávací vrstvy
    ●  betonáž nastavitelných desek
    ●  jako ochrana inženýrských sítí
    ●  a podobně

Snadné použití

Liapor Mix a Liapor Mix final se připravují ze suchých směsi balené v pytlích po 30 l (≈20 kg, ≈ 23 kg). Na 1 pytel se přidává 4-5 litrů vody. Směs se míchá 2-3 minuty v běžné míchačce, nebo ručně. Nanáší se v požadované tloušťce na podklad a urovnávájí se zednickým hladítkem. Jedná se o rychleschnoucí materiály, proto je potřeba jej bezodkladně zpracovávat. Díky nízké hmotnosti se s ním na stavbě lépe manipuluje.

K dostání on-line i v obchodní síti

Liapor Mix a Liapor Mix final můžete koupit v e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor a stavebninách DEK po celé České republice.

Více informací o suché směsi pro přípravu lehkého betonu Liapor Mixů najdete na webu www.liapor.cz.