Našetřete si své vlastní peníze

Někdy je to prosté řešení tím nejlepším. Jestliže teď nemáte dostatek financí, můžete je postupně našetřit na svém spořicím účtu. Pokud váš projekt není nutné ihned realizovat, stanovte si cíl – za jakou dobu a jakou částku chcete našetřit – a toho se držte. Dejte dohromady své úspory, zrevidujte své účty a možná zjistíte, že půjčku vůbec nepotřebujete.

Zeptejte se v rodině

Pokud první bod nevyšel, oslovte rodinu či přátele, kteří by vám mohli pomoci. Projděte s nimi svůj sen krok za krokem a nadchněte je pro plán, který nosíte v hlavě. Je to bezpečnější druh financování, u kterého nemusíte řešit úroky, a kdy se můžete domluvit na klidnějším způsobu splácení. Stačí vám k tomu jen dobrý byznys plán a důvěra vašich blízkých. Vyjasněte si možnosti, ale i rizika v případě problémů s podnikáním a následným splácením.

Zaujměte ostatní lidi

Dalším způsobem, jak získat finance na svůj vlastní projekt, je crowdfunding. Jde o poskytnutí peněz od většího počtu jednotlivců, kteří se v menších částkách složí na náklady, a to bez toho, aniž byste museli později řešit splátky a úroky. Na internetu existuje několik platforem, kde se jednoduše zaregistrujete a pak už jen sdílíte ostatním svůj projekt.

U crowdfundingu je důležitá originalita projektu, protože jedině tak nadchne ostatní, kteří do něj budou chtít investovat své peníze. Za příspěvek jim jako prvním můžete nabídnout svůj produkt či jeho prototyp. Jedná se o skvělou metodu, díky které se váš projekt rovnou dostane do povědomí lidí, zároveň se ale může stát, že se nenajde dostatek donátorů.

Prozkoumejte úřad práce  

Existují i cesty, jak využít podpory od státu. Můžete si zažádat o státní dotaci či jinou formu podpory, která se zaměřuje na malé a střední podnikatele. Českomoravská a záruční rozvojová banka je další volbou zvýhodněného úvěru pro začínající podnikatele. Snadnější alternativou je oslovit úřad práce, který se zaměřuje i na jednorázové příspěvky na podnikání. Komise posoudí váš podnikatelský záměr, jeho reálnost, ale i možnou konkurenci, a určí možnou výši příspěvku.

Bankovní úvěr pomůže rozjezdu 

Banky myslí jak na velké korporace, tak i na malé živnostníky. Pokud už nějakou dobu úspěšně podnikáte, ale na rozjezd byznysu ve velkém chybí kapitál, můžete se obrátit na bankovní instituce, které zajišťují bezpečný a rychlý business úvěr. Výhodou je, že sjednání nového podnikatelského úvěru i podpis vyřídíte během chvilky online a z pohodlí domova.