Probíhající podzim je vzhledem k nepříznivým povětrnostním vlivům strašákem krásné a zdravé pleti. Vítr pleť vysušuje, nízké teploty vedou ke sníženému prokrvení a prochlazení pokožky, sychravé počasí pleť dehydratuje. Časté střídaní teplot zevního a vnitřního prostředí a přechod do vytopených prostor zase vede ke zvýšenému prokrvení pleti. To vše narušuje strukturu pokožky a snižuje její přirozenou obranyschopnost. Proto se zvyšuje její citlivost.

Základem podzimní péče je perfektní čištění, dokonalá hydratace a řádná dávka výživy. Té dosáhnete jen s poctivou kvalitní kosmetikou s vysokým obsahem přírodních ingrediencí. Sáhněte po české kosmetice Manufaktura a její unikátní podzimní kolekci Lípa, která Vaši pokožku ochrání a napumpuje ji potřebnými vitamíny a výživnými látkami. Péči Vám zpříjemní exklusivní hřejivá vůně s tóny lipových květů, která doprovází všechny kosmetické přípravky.

Naše tipy na lipové produkty, které si k podzimní péči o pokožku zamilujete:

V chladných měsících bývá pokožka často vysušená, přecitlivělá, trpící pocitem napnutí. Udržeti své ruce krásné přitom nemusí býti zvláštním uměním. Vyzkoušejte regenerační krém na ruce s lípou, mandlovým olejem a panthenolem. Jedinečná receptura tohoto krému, bohatá na účinné přírodní ingredience, je napomůže zanechat svěže mladistvé, hebké a náramně provoněné. Poskytne jim navíc potřebnou ochranu před nepřízní počasí. Sami se přesvědčte…

Ochranná péče o obličej

Chladno, sychravo, větrno… takové počasí věru neprospívá Vaší pleti. Udržujte ji náležitě pěstěnou i v podzimně-zimních měsících. Používejte ochranný pleťový balzám s lípou jako ranní i večerní péči pro suchou pokožku či jako ochranu každé pleti v nepříznivém počasí. Napomáhá zamezit ztrátě potřebné vláhy, předchází podráždění a poskytuje pleti pocit skutečné pohody.

Zahřejte se zevnitř

Nejen péče kosmetickými prostředky se projevuje na stavu naší pleti. Svěží a mladistvý vzhled naší pleti snad ještě více ovlivní styl našeho života i to, co jíme a pijeme. Právě na dostatečný pitný režim v chladných měsících mnohdy zapomínáme. Jak si přísun tekutin trochu zpestřit? Vyzkoušejte hřejivý nápoj z lahodného lipového sirupu. Hřejivý nápoj lahodné chuti, ideální v sychravých dnech, připravíte v cuku letu pouhým zředěním poctivého lipového sirupu horkou vodou (80°C) a dochucením šťávou z citrónů. Přidají-li dospělí kapku rumu, objeví nápoj zaručeně blažený…

Limitovanou kolekci Lípa seženete v prodejnách Manufaktura a na www.manufaktura.cz.