Zajímá Vás, jak docílit co nejvyššího zisku při prodeji Vaší nemovitosti? Upozorním na rizika, která Vám plynou, pokud se rozhodnete prodávat Vaši nemovitost sami. Vysvětlím, proč cíleně hledat makléře, ne realitní kancelář.

     Práce realitního makléře je různorodá. Nikdy nevíte, co Vás v daný den čeká a s kým se potkáte. Víte…

- že se změnil trh, prodejní kanály i obchodní techniky?
- že se změnily standardy i služby realitních makléřů?
- že kvalitní realitní makléř Vám nejen ušetří čas, ale i vydělá peníze?
    

     Chystáte se nakládat s majetkem velké hodnoty a nechcete skončit v zajetí realitního makléře a jeho slibů. Možná si řeknete: „To zvládneme sami, na to nepotřebujeme realitku.“ A asi máte pravdu. Existuje nepatrné procento nemovitostí, které se snadno prodávají, jdou rychle na odbyt a teoreticky k tomu nepotřebujete znát to, co ke své práci musí umět kvalitní a proškolený realitní makléř.

     Nezměnil se produkt, tedy nemovitosti. Výrazně se však změnilo chování zákazníků, tedy kupujících, změnil se trh jako takový, prodejní techniky a vůbec prezentační možnosti. Proto je potřeba s nemovitostmi obchodovat jinak a mnohem lépe než kdykoliv předtím. Ještě nedávno jsme měli k dispozici pouze omezené možnosti a začínající internet. Dnes existují mnohem lepší a cílenější techniky, jak pro vaši nemovitost najít v optimálně krátké době kupce ochotného zaplatit tu nejvyšší možnou tržní cenu.

     Vždy si vyberte pouze jednu realitní kancelář, se kterou budete spolupracovat. Všeobecný názor, že více realitních kanceláří znamená lepší a rychlejší prodej je mylný. Ba naopak, většinou Vás to stojí více času a prodáte za horší cenu. Úspěšný prodej není otázkou kvantity, ale kvality odvedené práce na zakázce. Vynechte tedy „přátelské“ rady svých blízkých, že to nejlépe prodáte tak či onak, že soused prodat tak a tak… Když totiž požádáte kohokoli o radu, dotyčný má snahu Vám na to „něco“ povědět. Dobrý přítel by Vám ale měl říci „já tomu nerozumím, sejdi se s někým, kdo v tom dělá“. Za „dobré“ rady dotyčný nenese zodpovědnost. Chyba, kterou uděláte při prodeji nemovitosti, Vás může stát velké peníze. Zjistěte si reference a odbornost realitní kanceláře a realitního makléře, se kterým se rozhodnete spolupracovat.

     Uzavřete smlouvu, která obsahuje zřetelně veškeré činnosti, které Vám makléř slibuje. Pokud něco nesplní, musíte mít možnost od smlouvy odstoupit, případně reklamovat jeho služby. Doporučuji Vám smlouvu si v klidu a důkladně pročíst a přistoupit k podpisu až tehdy, když jste si jisti, že všem bodům smlouvy rozumíte a nic v jejím obsahu nepostrádáte.

     Realitní kancelář musí správně připravit nemovitost k prodeji a nastavit strategii prodeje. Samotná prohlídka nemovitosti je odměnou za dobrou práci. Stálo to hodně času, úsilí a peněz, byla by velká škoda pokazit výsledek dobré práce nepřipravenou prohlídkou.

     Realitní kancelář zajišťuje spolehlivý právní servis, umí doporučit nejvýhodnější formu financování. Spolupráce s odhadcem, technikem či zhotovitelem energetického štítku jsou samozřejmostí.

     Realitní makléř je odborně vzdělán ve všech oblastech týkajících se prodeje a koupě nemovitosti. Je stále připraven Vám pomoci odbornou radou a pravidelně Vás informuje o stavu prodeje Vaší nemovitosti, a to včetně předání podrobných statistik návštěvnosti inzerátu, reakcí poptávajících, prohlídek apod. Nalezením kupce práce makléře rozhodně nekončí. Musí zajistit hladký a odborný průběh vyhotovení a podpisu všech dokumentů, zajistí protokolární předání nemovitosti, postará se o přepis všech služeb. Makléř musí být pro vás důvěryhodný a zodpovědný obchodní partner. Musí správně vyhodnotit všechny zájemce o koupi a docílit prodeje za nejlepší cenu. Správným výběrem realitního makléře si zajistíte zisk, pohodu a bezpečí.

     Děkuji, že jste dočetli až sem, přeji Vám při prodeji nemovitosti mnoho úspěchů.

Zdroj: inzerce

Ing. Hana Pospíšilíková, www.pospisilikova.cz

https://www.realhypo.cz/