Pravidelné čištění jako základ

Ano, o čištění zubů již byla řeč. Realizovat byste jej měli třikrát denně, a to po každém velkém jídle. Určitě se vyplatí investovat do čištění zubů jak peníze, tak i čas. Co se týká finančních prostředků, ty vynaložíte za kartáčky a pasty. U kartáčků je vhodné konzultovat jejich tvrdost s vaším dentistou. Ten totiž přesně ví, jak vaše zuby reagují na konkrétní kartáčky. Výborné jsou i některé elektrické variace, za něž si ovšem pochopitelně vcelku solidně připlatíte. Zubní pasty je zapotřebí také vybírat individuálně podle citlivosti vašich zubů. Brát v potaz je vhodné jak složení konkrétní pasty, tak i značku. Co se týká časové investice, určitě proces čištění chrupu neuspěchejte! Práce kvapná je málo platná a zbytek plaku či hrubých nečistot sklovině nesvědčí.

Víte, že existují mezizubní kartáčky?

Máte pocit, že se standardním kartáčkem na zuby dostanete kamkoli v ústní dutině? Jde skutečně jenom o zdání. Místa mezi zuby a v nejrůznějších ohybech se čistí tímto standardním způsobem velmi složitě. Právě proto byste se měli poohlédnout po mezizubním kartáčku, který dokáže vyčistit i takto zdánlivě nedosažitelné plochy. Podle rozměrů mezer mezi zuby budete pochopitelně volit i jeho celkovou tloušťku. Mnohdy se vyplatí i zakoupení pouhých dentálních nití, které dokážou vyčistit velmi tenké mezery mezi jednotlivými zuby.

Pravidelné návštěvy zubaře

Ve svém okolí stoprocentně znáte lidi, kteří by nešli k zubaři, ani kdyby jim někdo zaplatil! Takovýmto jedincům se jejich liknavost a bázeň vrátí. Mnohdy jsou potrestáni i tím nejhorším způsobem, tedy finálním vypadáváním zubů. Jak zubní kaz, tak i parodontóza a další nepříjemnosti se mohou na chrupu každého z nás podepsat více než čitelným písmem. I proto je nezbytné navštěvovat zubaře v pravidelných intervalech. Obecně je doporučováno chodit k dentistovi dvakrát za rok na pravidelnou preventivní kontrolu. Jestliže zubní specialista najde na vašem chrupu nějaký problém, samozřejmě jej bude co nejrychleji řešit. Zanedbaná situace týkající se zubního kazu, kamene, krvácejících dásní nebo čehokoli jiného by vás mohla hodně mrzet.

Nezapomeňte na zubní hygienu

Postarat by se o váš chrup měl i specialista na zubní hygienu. Víte skutečně, že si zuby myjete správně a staráte se o ně dle předpisů? Pokud ne, je to právě zubní specialista - hygienik, který se o vás postará. Ukáže vám nejen nejrůznější techniky péče o váš chrup, ale doporučí i prostředky včetně nejrůznějších ústních vod. Samozřejmě také poukáže na potraviny, které pozitivně působí na vzhled zubů a upozorní i na ty, jež se podepisují na zažloutlosti chrupu a jiných potenciálních problémech, jež mohu v souvislosti s péči o zuby vzniknout. Na trhu se nachází velké množství zajímavých doplňků stravy, jež se pozitivně podílí na kvalitě našich zubů a jejich perfektnímu vzhledu. Sehnat se dají velmi levně díky slevovým kuponům, jež najdete na Alerabat.com.