V posledních týdnech jsme byli vystaveni i v našich mírných podmínkách extrémním mrazům. Své mazlíčky většina chovatelů zahalila do moderních termooblečků, aby je ochránila před změnou teplot při přechodu z vyhřátého interiéru do venkovních podmínek. Málo kdo si ovšem uvědomí nutnost věnovat zvýšenou péči i psím tlapkám. Polštářky jsou mrazem extrémně namáhané a často dochází i k poškození právě díky kontaktu s posypovým materiálem.

ALAVIS™ Ochranný a hojivý balzám se aplikuje před procházkou se psem, aby tak ochránil polštářky psích tlapek před mrazem, horkem, případně posypovou solí. Zároveň ALAVIS™ ochranný a hojivý balzám napomáhá hojení jak již vzniklých drobných oděrek, tak při řešení chronických poškození polštářků.

Použití:

  • Očistěte polštářky psích tlapek od mechanických nečistot, např. částeček prachu, drobných kamínků apod.
  • Aplikujte malé množství masti na celý polštářek psí tlapky.
  • Balzám aplikujte dle potřeby i víckrát denně.
  • Při používání před vycházkami jako ochrana před mrazem nebo horkem, doporučujeme po návratu balzám lehce setřít, aby se odstranily nečistoty, které mohly na tlapkách ulpět

Účinná látka Hemagel, která je součástí balzámu byla vyvinuta Ústavem Makromolekulární Chemie AV ČR. Hemagel pomáhá urychlovat proces hojení, snižuje rizika komplikací při hojení a zároveň potlačuje bolestivost v ráně.

ALAVIS™ Ochranný a hojivý balzám je vhodný i jako pravidelná péče o suchou pokožku nosu psů (časté u brachycefalických plemen) a také jako péče a ochrana suché kůže nechráněné srstí.

Balzám je vhodné použít  jako podpůrnou a udržovací péči při zarudnutí meziprstí, zejména u dlouhosrstých plemen psů se na dlouhou srst na tlapkách nabaluje sníh, který tvrdne v led a tím se meziprstí tlapek se může poranit.

ALAVIS™ ochranný a hojivý balzám je vhodný pro pravidelnou péči o mechanicky namáhané polštářky tlapek (běh na tvrdém povrchu, hrabání, okusování tlapek z důvodu svědivosti)

Působí také jako prevence před poškozením fyzikálními vlivy (mráz, horko) i chemickými vlivy (např. posypová sůl)

Balzám je vhodný také jako péče o otlaky v místě tlakových bodů (lokty, kolena, kyčle u velkých a obřích plemen psů)

www.alavis.cz