Pohodlně se usaďte

Gauč je srdcem každého obýváku. Sledujete na něm oblíbené filmy, lenošíte po náročném dni nebo zde vedete sáhodlouhé rozhovory s přáteli. Mezi ty nejoblíbenější letos na FAVI.CZ patřila rozkládací pohovka Catini CHRISTIAN. Šedá neutrální barva ladí takřka s jakýmkoli nábytkem a nechá přitom dostatek prostoru na originální polštářky, které místnosti dodají na osobitosti.

Mějte všechno pěkně po ruce

Stylový odkládací stolek STONE AGE si právem drží na FAVI.CZ prvenství v oblíbenosti ve své kategorii. Kombinace dřevěných nožiček a desky v betonovém vzhledu z téhle maličkosti dělají jedinečný kousek, který díky kulatému rozměru zapadne kamkoli. A to i v tom nejmenším obýváku. Hodí se jak vedle pohovky na odkládání knihy a čaje, tak jako stojan, na kterém krásně vynikne oblíbená stolní lampa.

Rozsviťte si stylově

Stále hledáte kousek, který se stane středobodem obýváku? Tenhle originální lustr na sebe zaručeně strhne všechnu pozornost. Slušet bude jak industriálním interiérům, tak i obývacím pokojům, které jsou laděné v severském stylu. Svítidlo je sestaveno ze šesti žárovek, které lze na dřevěný základ namotat v libovolných délkách. Lustr se díky tomu snadno přizpůsobí na míru každému obýváku.

V jednoduchosti je krása. A stojací lampa VEGA je toho důkazem. Zútulní i ten nejšedivější kout v obýváku a na první pohled zaujme svou podstavou o třech dlouhých nožkách z jasanového dřeva. Je názornou ukázkou toho nejlepšího ze skandinávského designu: skloubení funkčnosti, minimalismu a dokonalého propojení přírodních materiálů s moderním vzhledem.

Ukládejte drobnosti stylově

Úložný prostor White sands má čtyři police, a nejen tak ledajaké. Každá z nich nabízí jiné multifunkční využití. Na jedné se budou krásně vyjímat pokojové rostliny, druhá zase skvěle poslouží jako schovka nejrůznějších drobností a další třeba na vystavení oblíbených knih.

Šedá nástěnná knihovna Kare Design Snail je jedinečným designovým kouskem sama o sobě. Stačí přidat pár oblíbených knih a stane se z toho srdcová záležitost. Krom románů se zde ale budou krásně vyjímat i rostliny nebo jiné drobnosti, které stojí za to vystavit.

Na maličkostech záleží

Že textilie dovedou s interiérem hotové divy, je známá věc. Originální polštáře obývák promění doslova lusknutím prstu. A když dostanete chuť na změnu, není nic jednoduššího než potahy vyměnit. Na https://favi.cz byly vedle chlupatých polštářků PUMICE populární i háčkované boho kousky z pleteniny a exotickými motivy listů.

Na klasické nástěnné hodiny se v době chytrých telefonů a digitálních budíků s nejrůznějším funkcemi tak trochu zapomíná. Tyhle minimalistické betonové hodiny Watch si ale své místo na prvních příčkách oblíbenosti na FAVI.CZ našly. Postrádají zbytečné dekorativní detaily, a to z nich dělá jedinečný nadčasový kousek, který bude obývák zdobit pěknou řádku let.

Minimalismus a jednoduchost jsou hlavním elementem útulných skandinávských interiérů. Někdy je ale potřeba barevnou jednolitost rozbít výraznějším prvkem. Pokud máte i vy pocit, že vašemu severskému obýváku stále něco chybí, přidejte špetku barev. Ideálním řešením je pověsit si na zeď nějaký originální kousek. Na FAVI.CZ byl v tomto roce nejoblíbenější obraz Geometric Spiri/Dan Johnson. Geometrické vzory a pastelové barvy rázem dodají obýváku šmrnc.