V roce 1999 začínala společnost ILOS skromně. Na sklonku divokých devadesátých let, kdy se podnikání v České republice teprve formovalo, otevřela svoji provozovnu v centru Aše.

„Naše první prostory měřily 800 metrů čtverečních a kochali jsme se starobylou parketovou podlahou. Zázemí mělo ale i řadu stavebních nedostatků, například nekrytý hluboký otvor před vchodem o rozměru metr krát metr. Jenže nic lepšího jsme tehdy nenašli,“ vzpomíná na začátky podnikání jednatel a majitel firmy Götz-F. Landwehrmann.

Nedostatečná infrastruktura nebyla jedinou komplikací podnikání. Ještě před vstupem do Evropské unie brzdily přeshraniční obchody dlouhé fronty a několikahodinová čekání na celnici. „Zažili jsme třeba kolony dlouhé několik kilometrů, občas byly naše včasné dodávky zákazníkům v ohrožení,“ dodává dnes už s úsměvem jednatel firmy.

„Zvolili jsme podnikání bez dluhů, takže jsme si na další rozvoj vždy našetřili. V roce 2004 jsme se přestěhovali na nynější adresu do Krajářské ulice. V roce 2011 jsme přistavěli novou skladovací halu o rozloze 1 850 metrů čtverečních s 2 300 skladovacími místy a v roce 2017 jsme otevřeli provozovnu v Jirkově,“ vypočítává Götz-F. Landwehrmann.

Energie na sponzoring

Těžké začátky se firmě podařilo překonat, pomohlo vysoké pracovní nasazení, smysl pro kvalitu i zlepšující se podnikatelské prostředí. Postupně tak mohla svoji energii soustředit na budování lepšího zázemí pro své pracovníky a také na sponzoring.

Každý rok firma pomáhá sportujícím dětem. Sponzorské dary putují školám, školkám nebo místnímu fotbalovému klubu. Finanční obnos společnost věnovala i na opravu kostela V Podhradí u Aše, kde se 29. září od 14.00 hodin uskuteční Koncert klasické hudby, a to v rámci oslav 20 let od založení firmy.

Zaměstnanci a jejich rodiny se kromě tradiční Mikulášské oslavy s vánočním trhem, na nějž jsou zváni i děti z místního dětského domova, mohou těšit také na Den otevřených dveří, který proběhne 27. září 2019 v rámci oslav 20. výročí založení firmy v sídle firmy ILOS Industrie Logistik Service s.r.o. v Krajářské ulici 15 v Aši od 11.00 hodin.