Říkáte si, že se přeci stačí zeptat? Kolikrát už jste na otázku Co si přeješ k Vánocům? dostali odpověď: Já nic nepotřebuju, já všechno mám nebo Šetři si penízky pro sebe nebo oblíbené Úplně mi stačí, když mi nakreslíš obrázek? Dárky se dávají z lásky a nikdo nechce na Vánoce zranit city toho druhého. V ideálním případě se „rozpačité” dárky s díkem rozbalí a po svátcích pošlou o dům dál.

My v Aukru to každý rok pozorujeme. Říkáme tomu povánoční recyklace. Od ledna se dražby a prodeje dárků, které nepadly na úrodnou půdu, rozjíždí ve velkém. Je to pochopitelné. Přeci nebudeme doma schovávat věci, které nechceme používat. Rok co rok se tak na Aukru objeví nábytek (časté jsou starožitné kousky po prarodičích), elektronika (u mobilů se Ježíšek většinou trefí, starý je pak nadbytečný), hračky (například ty zvukové se z doma dlouho neudrží), knih (v případě, že se stejný titul objeví pod stromečkem vícekrát), a to vůbec nemluvíme o nepadnoucím oblečení.

Jestli se i vy letos rozhodnete dát nevhodným dárkům druhý život na Aukru, poradíme vám. Zkuste aukci, třeba od koruny. Jinak nám totiž těžko uvěříte, jak vzrušující je, když vám přibývá jeden příhoz za druhým. Protože jestli je obchodování na Aukru něčím opravdu výjimečné, jsou to právě aukce. Jestli vás zajímá pár triků pro úspěšný prodej, podívejte se na aukro.cz/jakprodavat. Letos jsme sobě i vám nadělili také nový, zjednodušený vystavovací formulář a do roku 2019 nás čeká tolik úprav a vylepšení, až se nám z toho točí hlava.

Takže co teď? Buďte v klidu. Stoupněte si před zrcadlo a natrénujte radostný výraz. Nechcete přeci o Vánocích nikoho urazit nebo rozesmutnit! A pak, až vás vánoční nálada zase na rok opustí, koukněte na Aukro.cz a dejte rozpačitým dárkům druhý život. Protože teprve potom má takový dárek zase smysl.

Přejeme vám veselé Vánoce a pod stromečkem jenom to, co si sami přejete.

Vaše Aukro