Založili ho René Müller s Honzou Haščákem, kteří se rozhodli připravovat ty nejlepší hranolky. Jako první v České republice začali smažit hranolky z čerstvých brambor, a to od místních dodavatelů, aby byla chuť a kvalita bezkonkurenční. Podle vlastních receptur také připravují dipy v různých chuťových kombinacích. Od založení se z Faency Fries stal lovebrand, který lze navštívit už ve 14 českých a slovenských městech.

Jedním ze čtrnácti měst se také stal Havířov. Pobočka se nachází na ulici Dlouhá 489, kde si návštěvníci mohou dát vyhlášené hranolky už přes půl roku. Těšit se můžete na vždy usměvavý kolektiv mladých lidí, který vám vyplní každé hranolkové přání.

A díky čemu se Faency Fries staly tak oblíbené? Výběrové brambory z českých polí spolu s domácími dipy udělají hodně. Hranolky jsou vždy dvakrát smažené, aby byly správně křupavé. Čedar, zakysaná smetana nebo červená cibulka jako posypka už patří k třešničce na konec. Navštivte pobočku v Havířově a ochutnejte hranolky, které vám budou nejenom chutnat, ale hlavně vás budou bavit. Faency Fries jsou totiž faency.