Tomáš Prchal

  Čím Vás toto místo zaujalo?

Když jsem viděl ten potenciál, které toto místo má, ostatně stejně jako celý region, věděl jsem, že tu nemusí být jen obyčejná hospoda, ale může to být zajímavá restaurace s hotelem… Hospod je tu kolem mraky, dáte si tam pivo a něco malého k tomu. Ale restaurace, která bude určená pro slušné lidi, co poctivě pracují a nemají si kam v klidu jít sednout s celou rodinou, ta tu chyběla.

 Kam by měl Hotel&Restaurant Pod Kaštany směřovat?

Již s předstihem, ještě před povinnými změnami v pohostinství, jsme zde připravili příjemné nekuřácké prostředí, elektronickou evidenci tržeb, ale i bezbariérový vstup a možnost si tu odpočinout – to bylo na Krupku v tu chvíli ojedinělé. Nejen v tomto byznysu je nutné dělat rozhodnutí pro budoucnost, nikoli přítomnost. Dnes jsme čtyři roky v plném provozu včetně nabídky šesti pokojů k ubytování. Útulný interiér s venkovním posezením nahradil klasickou hospodskou „čtyřku“, kde na terase chyběla obsluha, vystřídali se tady čtyři majitelé či pronajímatelé, a vzhled tomu odpovídal. Jako rodákovi z Krupky mi to vadilo, řadu let jsem o tom přemýšlel, že jsou tu úplně jiné možnosti… Třeba na Komáří vížce zvažujeme do budoucna apartmánové ubytování, ideální pro rodinné dovolené. S tím mohou pomoci i místní řemeslníci, kteří zde při stavebních pracích dostávají a budou dostávat přednost. Stále se tu musí něco dít, nemůžeme se zastavit.

 Kdo k vám nejčastěji míří?

Jsou to především lidé, kteří se chtějí dobře najíst, pochutnat si na jednom ze čtyř druhů točených piv, vzít k nám své děti, které mají na venkovních atrakcích celou dobu pod dozorem. Jsme přesvědčeni o tom, že se nám zde podařilo vybudovat poctivý evropský standard. A přestože někdy můžeme chybovat, pořád se tento náš projekt snažíme někam posouvat.

 Jaké pokrmy nabízí kuchyně?

Naše gastronomie se zaměřuje na tradiční českou kuchyni poptávanou i zahraniční klientelou. Jde o českou klasiku, kdy kromě svíčkové nabízíme třeba vepřové špalky na černém pivu se zelím a řadu specialit jako jsou kuřecí křidýlka na několik způsobů. Navíc vlastním velkoobchod s potravinami, takže čerstvé a kvalitní suroviny v kuchyni jsou samozřejmostí.

 V areálu u restaurace máte i tzv. Domeček, situovaný jako samostatný salónek.

Domeček byl přestavěn z nočního baru na salonek pro soukromé rodinné oslavy, pracovní posezení, svatby, školení s veškerým gastronomickým servisem… Má samostatné sociální zázemí, bar, ideální pro uzavřenou společnost. Tito klienti se pak u nás můžou bez problémů ubytovat.

 Přesto plánujete další zásadní investice?

Jako první se již rýsuje další parkoviště pro hosty restaurace, to původní bude sloužit ubytovaným klientům, pro které připravuji stavbu hotelu s wellness v lokalitě nad objektem restaurace. Je to logický krok, protože zahraniční klientela sem míří čím dál častěji, nynějších šest pokojů je neustále obsazených a již nestačí. Navíc Krupka za chvíli vstoupí do UNESCO a my musíme být připravení.

 Všiml jsem si, že cílíte i na sociální sítě a restaurace má nápadité webové stránky?

Tuto oblast má na starosti šikovný člověk a je to vidět. Dnes jde o nezbytnou a řekl bych i nutnou věc, bez níž by žádný podnik tohoto typu neměl být. Neustálé aktualizace, novinky a grafiku kvituje řada našich hostů.

 Alfou a omegou v pohostinství, navíc s ubytováním, je dnes sehraný tým zaměstnanců. Je to tak?

Máme zde zdravé jádro osmi lidí a jsme na to patřičně hrdí. Samozřejmě kvalitní posile do kuchyně a na plac se nebráníme. Osobně jsem z oboru, mám vystudovanou hotelovou školu se zaměřením na kuchaře. I proto o víkendu rád vypomůžu jako číšník, abych nebyl úplně odtržen od dění v restauraci. Obecným problémem v tomto byznysu dnes je, že kvalitní lidé jsou přetěžováni na úkor nespolehlivých jedinců. Není to jednoduchý obor, v sezóně je nutné posílit tým i o několik brigádníků.

 Jste schopní hostům doporučit nějaké vyžití v okolí?

Jsme na to připraveni. Inspirací můžou být i fotografie rozvěšené po restauraci. Ústecký kraj je nádherný, a přitom tak podceňovaný. Vždyť jen okolí Krupky lze navštívit lanovku na Komáří vížku, samotné Krušné hory, hrad či bývalou havířskou štolu… Je toho hodně. Třeba nedávno si rakouští hosté díky obrázkům prodloužili víkend tak, aby si vše stihli prohlédnout. Máme tu co nabídnout.

http://www.restauracepodkastany.cz