Léto je sice ještě daleko, ale jistě znáte to rčení "až se tě léto zeptá, cos dělal v zimě". Neplatí to jen pro hubnutí do plavek, ale i pro plánování dovolené. Kam se podívat, kdy a na jaké akce jet, co dalšího v okolí podniknout, případně kde se ubytovat a dobře se najíst… zkrátka vytvořit si itinerář cest. My jsme tenhle domácí úkol udělali za vás. Už je to tak, každý nadšený "turista" v roce 2017 prostě nemůže minout webovou aplikaci VÝLETY na portálu INFORMUJI.CZ.

V čem je tato appka jedinečná? "Unikátním propojením současného kulturního obsahu portálu s tipy na výlety, čímž jim přidává větší informační hodnotu. Například pokud se rozhodnete pro výlet do Českých Budějovic, tak kromě nabídek turistických zajímavostí v této lokalitě vás upozorní na právě probíhající kulturní akce, a třeba vám dá i tip na kulturní dění v nedalekém Českém Krumlově," říká Miroslav Pancíř, tvůrce a zakladatel portálu Informuji.cz

Ve verzi pro mobilní telefony pak aplikace podle aktuální polohy a preferencí uživatele ukáže turistické atrakce a kulturní dění v okolí, a dokonce jako klasická navigace vyhledá nejkratší cestu na doporučené místo. Oproti jiným turistickým aplikacím tak nabízí nejen kulturu, ale postupně budou přidávány tipy na dobré restaurace, kavárny nebo ubytovací zařízení.

Spoluvytvářejte obsah! Přihlášený uživatel může v aplikaci na jeden klik přidat fotky místa, kde se právě nachází, nebo založit místo úplně nové, přidat vlastní hodnocení a reference. Na každém místě se lze "čeknout" a uložit si ho tak do svého "cestovního deníku". Za každou aktivitu v aplikaci získávají uživatelé body a soutěží mezi sebou o nejlepší umístění na žebříčku výletníků. Co je fajn, že z jednotlivých navštívených míst si každý uživatel může složit vlastní unikátní výletní trasy, a ty poté sdílet se svými přáteli.

Portál INFORMUJI.cz, který měsíčně navštíví 400 000 unikátních návštěvníků, je kulturně-turistický rozcestník nabízející seznam kulturních, sportovních a volnočasových akcí a aktivit včetně tipů na výlety s radami, co vidět, kde se dobře najíst či výhodně ubytovat. Máme pro vás hudební festivaly, divadelní představení, koncerty i výstavy. Víme, co právě dávají v kinech, píšeme o premiérách a kulturních zajímavostech z celé ČR. Najdete tu inspiraci na dovolenou, akce na víkend i všední dny.