Najít práci nebylo koncem devadesátých let jednoduché, obzvlášť v pohraničí. V Aši se vše změnilo s příchodem společnosti ILOS, která v České republice postupně vytvořila přes 150 pracovních míst. A protože nadále roste, postupně nabírá i další pracovníky.
„Od začátku vytváříme příjemné pracovní prostředí. Samozřejmě máme i tradiční benefity, jako jsou stravenky. Lidé zdarma dostávají pracovní oděvy a ochranné pomůcky,“ uvádí jednatel a majitel firmy Götz-F. Landwehrmann.
K tomu mohou využít i bydlení v zaměstnaneckých bytech za zvýhodněné nájemné. Pokud jsou pracovníci aktivní, přijdou si na bonusy a odměny. Výhodná je i strategická poloha firmy v centru města – do zaměstnání se tak lidé pohodlně dostanou pěšky, na kole nebo vlakem, protože nádraží je pár minut chůze od závodu.
Výlety po celém Česku
Tím výčet benefitů nekončí. Každý rok pořádá pro zaměstnance, jejich děti a děti z dětského domova Mikulášskou oslavu s malým vánočním trhem. Pravidelně vyráží celá firma na zajímavé poznávací výlety, „Byli jsme například na Lokti, v Chodové Plané, na Božím Daru a na mnoha dalších místech,“ vzpomíná majitel firmy. Co pět let se koná firemní oslava pro všechny zaměstnance, kdy si firma připomíná svůj vznik. Na nádvoří závodu se griluje, pivo teče proudem, hraje hudba.
Protože letos firma slaví 20 let od svého založení, budou oslavy velkolepé. Zaměstnanci, jejich rodina i široká veřejnost jsou zváni na Den otevřených dveří 27. září 2019, a to v rámci oslav 20. výročí založení firmy v sídle firmy ILOS Industrie Logistik Service s.r.o. v Krajkářské ulici 15 v Aši od 11.00 hodin. Pozvání platí také na Koncert klasické hudby, který se uskuteční dne 29. září od 14:00 v kostele Dobrého pastýře v Podhradí.
Současně má firma další plány na svůj rozvoj. „Během následujících dvou let budeme měnit okna v celé provozovně a pořídíme další zaměstnanecké byty,“ uzavírá Götz-F. Landwehrmann.