Hledání té správné fotky ve fotobance dokáže zabrat hodně času. I proto vznikl projekt Pixcoll, který zákazníkům nabídne obsah největších fotobank na jediném místě. Fotografové zase mohou využít Pixcoll k přímému propojení se svým portfoliem v jednotlivých fotobankách. Pixcoll letos úspěšně vstoupil do podnikatelského inkubátoru TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové a plánuje postupné rozšiřování služeb. 

Pixcoll je v mnoha ohledech unikátní projekt. Propojením obsahu nejznámějších a nejužívanějších fotobank vznikne jedinečné místo, které nabídne databázi fotografií, ilustrací, videí i vektorové grafiky spolu s odkazy na jednotlivé fotobanky, kde lze obsah koupit. Odpadne tak proklikávání množství záložek a brouzdání různými webovými stránkami. Kromě běžných uživatelů hledajících fotografie Pixcoll myslí také na tvůrce obsahu. 

Fotografové, kteří svá díla prodávají fotobankám, na Pixcoll uvidí celé své portfolio na jednom místě. Získají tak přehled o tom, kde všude a v jakých fotobankách je jejich fotka k dispozici. Registrace do služby a správa portfolia včetně nahrávání fotografií je přitom zcela zdarma. „Už nyní můžeme nabídnout možnost propojení s největšími světovými fotobankami, jakými jsou třeba Shuttterstock, Adobe Stock nebo Dreamstime a další,“ dodává zakladatel Pixcollu Jiří Novotný. „Lidé u nás postupně najdou přístup k více než 400 milionům odkazů, a toto číslo bude nadále růst. Věříme, že Pixcoll osloví jak fotografy, tak i grafiky, designéry a marketéry a že díky široké nabídce poroste spolu s množstvím zákazníků i šance autorů na výdělek.“ 

Pokud i vy rádi fotíte a chtěli byste svůj koníček proměnit ve výdělek, přijďte na bezplatný workshop Fotobanky aneb Jak vydělávat tím, co vás baví. Jiří Novotný z Pixcoll v něm přiblíží, jak se orientovat v prostředí fotobank a jak se stát úspěšným fotobankéřem. Workshop se koná 23. ledna 2019 od 15:00 v TECHNOLOGICKÉM CENTRU Hradec Králové.

www.vyklubejtese.cz