První z pěti letošních farem otevřela své brány Ekofarma Agrofyto – Lidečko. I přesto, že v sobotu převládalo deštivé počasí, akci si nenechalo ujít téměř 3000 lidí.

Rodiny s dětmi si mohly prohlédnout především krávy, protože farma se specializuje na produkci bio mléka a hovězího masa, ale i koně, husy či kozy. O zábavu se na hlavním pódiu starala dvojice Vanda a Standa, k poslechu hrála country kapela Lofoši. Děti se mohly podívat na práci na tkalcovském stavu, procházely nejrůznější soutěže, kvízy či dílničky. Vyzkoušely si jízdu s trakařem, hod lasem, skákání v pytli a spoustu dalších zábavných aktivit. Nechybělo ani oblíbené dojení krávy či krocení divokého býka – obojí samozřejmě na simulátoru.

Zdroj: jfzuj

Na své si na Farmářských slavnostech přišli také dospělí. Mohli ochutnat produkty přímo od regionálních výrobců či potraviny značky Klasa a Regionální potravina, ze kterých vařili také kuchaři na kuchařské show. Na farmářském trhu se prodávaly například místní mléčné výrobky, maso a uzeniny a džusy. Celým dnem provázela známá herečka Kamila Špráchalová.

Nestihli jste první farmu? Navštivte další!

Pokud jste to nestihli na Vsetínsko, máte možnost navštívit další čtyři akce – již tuto sobotu (23. 7.) pokračují Farmářské slavnosti na Ekofarmě Bošina ve Vernéřovicích na Náchodsku, další sobotu (30. 7.) potom na Biofarmě Belina na Karlovarsku, v srpnu (20. 8.) se představí biodynamický statek Bemagro v jižních Čechách a v září (24. 9.) bude seriál Farmářských slavností zakončen v Národním zemědělském muzeu v Praze. Více informací najdete na www.farmarskeslavnosti.cz.