Stále více domů i bytů dnes již nahrazuje klasický zámek ve vchodových dveřích elektronickým přístupovým systémem. Tyto systémy využívají místo mechanického klíče čipy, čipové karty, přístupové kódy, otisk prstu nebo smartphone. Používání těchto systémů je velmi pohodlné a zároveň bezpečné. Obrovskou výhodou navíc je, že pokud ztratíte například čip, jednoduše zrušíte jeho platnost a naprogramujete nový. Pokud byste ztratili běžný klíč, museli byste měnit celou zamykací vložku i všechny klíče.

Velmi oblíbené jsou také kamerové a alarmové systémy. K dostání jsou kamery speciálně vyvinuté pro domácnosti. Dodávají se v provedení vhodném k použití venku i v interiérech a díky vzdálenému přístupu přes webové rozhraní či mobilní aplikaci umožňují, abyste odkudkoliv na světě mohli kontrolovat, co se právě děje u Vás doma. Moderní alarmové systémy pak umí detekovat známky vloupání (pohyb, otevřené dveře, rozbité okno) ale i další nebezpečí, například riziko požáru. Na nebezpečí Vás ihned upozorní, ať už jste kdekoliv, a případné zloděje odradí hlasitá siréna.

Kompletním mechanickým i elektronickým zabezpečováním domácností se zabývá KLÍČOVÉ CENTRUM. Jeho specialisté Vám rádi pomohou vybrat i nainstalovat optimální řešení právě pro Váš dům nebo byt. KLÍČOVÉ CENTRUM nově najdete také v Brně, na rohu Palackého a Metodějovy ulice.