Hra Hledání Kontíků startuje v pondělí 17. června, kdy bude na barevné kontejnery v Příbrami určené na třídění plastů, papíru a skla vylepena první polovina z celkem dvou tisíc samolepek Kontíků. Druhou tisícovku samolepek najdou lidé na barevných kontejnerech v týdnu od 24. června.
Úkolem soutěžících je najít alespoň dvě samolepky s Kontíkem, nalepit je do hrací karty a odevzdat ji osobně v Infocentru nebo na Odboru životního prostředí Městského úřadu v Příbrami. Je také možné zaslat vyplněnou hrací kartu jako fotografii pomocí SMS/MMS zprávy. Hrací kartu najdou obyvatelé Příbrami v první polovině června ve svých poštovních schránkách nebo si ji mohou vystřihnout z aktuálního čísla městských novin Kahan.

O co se hraje?
První čtyři stovky příchozích, kteří osobně odevzdají hrací kartu se dvěma vylepenými Kontíky na podatelně městského úřadu, získají ihned jeden z několika originálních recyklovaných dárků. Pro soutěžící jsou připraveny až do vyčerpání zásob znovupoužitelné tašky vyrobené z recyklovaných plastů, psací sady z recyklovaných papírů nebo praktické termohrnky. Navíc 30. června bude ze všech odevzdaných hracích karet a došlých mobilních zpráv s fotkou vyplněné hrací karty vylosováno deset výherců, kterým bude předána atraktivní hlavní cena – designový koš na třídění odpadů v hodnotě 3000 korun. Výherci budou vyhlášeni v nejbližším čísle Kahanu, na internetových stránkách města pribram.eu a budou přímo kontaktováni.

Příbramský místostarosta Martin Buršík upřesnil: „Touto netradiční soutěží společně s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM chceme navázat na úspěšné kampaně na podporu třídění odpadů, které realizujeme již třetím rokem. Nápad na hru Hledání Kontíků vznikl díky jinému dřívějšímu světovému fenoménu, a to hledání Pokémonů.“ Rozdíl v obou hrách spočívá v tom, že samolepky Kontíků najdou lidé v ulicích města při třídění odpadů a nepotřebují k tomu chytrý telefon. „Věřím, že malí i velcí obyvatelé Příbrami ocení neobvyklý způsob motivace k třídění odpadů a zapojí se do této zajímavé hry,“ dodal Martin Buršík.

Jak hrát Hledání Kontíků

  • vezměte si z poštovní schránky hrací kartu nebo ji vystřihněte z městských novin Kahan.
  • najděte na barevných kontejnerech v Příbrami dvě snadno snímatelné samolepky s Kontíky.
  • nalepte je do hrací karty a odneste do Infocentra Městského úřadu v ulici Tyršova 106 (Zámeček-Ernestinum), nebo na Odbor životního prostředí Městského úřadu, ulice   Generála R. Tesaříka 19a (vchod z ulice U Nemocnice), anebo pošlete fotku vyplněné hrací karty SMS/MMS zprávou na telefon 702 023 344.
  • pokud vyplněnou hrací kartu přinesete osobně na Městský úřad, získáte ihned jeden z recyklovaných dárků. Znovupoužitelné tašky, psací sady a termohrnky jsou připraveny pro prvních 400 příchozích.
  • každý soutěžící bude zařazen do slosování o deset hodnotných cen – designových košů na třídění.

Podrobná pravidla soutěže jsou uvedena na hracích kartách.