Jako příklad může posloužit dnes tolik diskutovaná daňová oblast. V současné době není nutné mít firmu založenou nutně jenom v České Republice. Lákadlem je třeba hotové offshore Seychely. Tedy firma v tomto daňovém ráji, která dokonale předvede, jak může být podnikání efektivní. A to hlavně v oblasti daňové zátěže, která je minimální. Díky tomu lze peníze:

  • Vydělat
  • Investovat do zaměstnanců
  • Vložit do nových technologií a segmentů

Důležité je mít přehled o zaměstnancích
Firmu dělají zaměstnanci. O tom není pochyb. Pokud s tím souhlasíte, určitě nám dáte za pravdu také to, že o lidech ve firmě je nutné mít také velmi dobrý přehled. Jak na to? Základem je kvalitní evidenční docházkový systém. Ten dokáže přesně a kdykoliv říci, který zaměstnanec je v práci a který zde aktuálně není. Zjistit lze i docházku spojenou s počtem odpracovaných hodin, stejně jako eviduje i případné odchody k lékaři a jinam. Lze tak mít snadný přehled o tom, který zaměstnanec pracuje správně a denně, a který je naopak tím špatným. To pomůže v budoucím rozhodování, kterého si předcházet a ponechat a kterému dát jasně najevo, že když už pobírá mzdu, měl by také pracovat tak, jak se od něho očekává.

Minimalizujte chyby při expedici
Pokud podnikáte v oblasti nákupu a prodeje, je expedice jedním ze základních pilířů fungování vaší firmy. Pokud neprodáváte nutně jenom na kusy, ale také na hmotnost, mohou se vám hodit praktické plošinové váhy s displejem. K čemu jsou dobré? Jednoduše převáží expedované zboží, aby se zjistilo, zda odchází skutečně jeho správné množství. Váhou lze kontrolovat také to, zda je případně expedován i správný počet. Nejenom, že se pomocí této možnosti výrazně zlepší celková rychlost expedice, ale logicky se také minimalizují případné chyby. Ty mohou mít za následek chybné odeslání zboží, což se následně projeví v nemalých ztrátách. I to je důvodem, proč se investice do vah, nebo jiných kontrolních mechanismů doporučuje.

Zvládnutá přeprava je základ
Pokud se podíváme na oblast nákupu a prodeje, nebo na oblast skladování, je třeba myslet i na spolehlivé přepravce. Dnes existuje celá řada možností, kam se řadí:

  • Česká pošta
  • Přepravní společnosti
  • Klasická kamionová doprava

Výše dvě zmíněné varianty jsou důležité proto, aby zboží bylo u zákazníků rychle a ideálně hned druhý den. Pokud obchodujete ve velkém objemu, je zase nezbytná spolehlivá kamionová doprava. Ta by měla být vždy spojena s jasným časovým rámcem, aby byla zajištěna plynulost nakládek a také vykládek. I tato cesta je z hlediska efektivity důležitá. A to například proto, že zboží může velmi rychle přicházet a odcházet, díky čemuž není nutné využívat skutečně obrovské skladové haly, ale postačí i menší skladovací prostor.

Udržujte vše plně funkční
Správná efektivní firma je spojena také s tím, že veškerá zařízení i veškeré pomůcky jsou udržovány ve stoprocentně funkčním stavu. A to z toho důvodu, že je přirozeně nutné, aby byla zajištěna jejich funkčnost. Jejich případné pravidelné servisy a opravy dokážou ušetřit i peníze, jelikož možné nenadálé poškození a jeho oprava může vyjít na mnohonásobně vyšší ceny. Průběžný servis je výhodný i z toho důvodu, že dnes není problém využívat mnoha kvalitní použitých dílů. Jako příklad uveďme třeba to, že repasujeme servořízení, díky čemuž může být cena takového servisního úkonu mnohem nižší, než když by bylo muselo být vyměněné za nové. A podobných příkladů bychom společně mohli najít na několik desítek.