I letos patří adventní čas na hradě Špilberku dětem. Tentokrát pro ně Muzeum města Brna v sobotu 10. prosince pořádá speciální akci Tajemné Vánoce na Špilberku. Jak její název napovídá, odkazuje k zimní výstavě, jež děti rovněž potěší – Tajemné příběhy Pavla Čecha. Při akci se děti i dospělí budou moci podívat do krásného světa jeho ilustrací, kam je vpustí dobrosrdečný kominík. Od Pavla Čecha si také budou moci nechat podepsat knížku.


Atmosféra bude na akci vskutku vánoční. Na velkém nádvoří bude stát vánoční strom, u něj bude spousta stánků, přímo venku se také chystá opékání buřtů. U toho budou moci děti i s rodiči zhlédnout několik pohádkových divadelních představení na jevišti. Divadlo Prkno odehraje pohádku O čertovi podle předlohy Pavla Čecha, mateřská škola Žižkova chystá hru Kominíčci pro štěstí a Ohňové divadlo D.F. zase hru V pekle. A s historickým spolkem REX budou moci děti hádat o ceny.


Ani uvnitř hradu nebude klid. Děti si užijí výstavu díky herní stezce, na jejímž konci dostanou knoflíčky pro štěstí. Přímo ve výstavě bude na návštěvníky čekat Pavel Čech. Návštěvníci zavítají také do vánočních dílniček, fotoateliéru nebo do kreativního obchůdku se spoustou pěkných ručně vyráběných drobností, které se budou hodit jako vánoční dárky nebo dekorace. Program Tajemných Vánoc na Špilberku začne v 10 hodin dopoledne a potrvá až do 17. hodiny. Zatímco vstup na velké nádvoří a na divadla bude pro všechny přístupný zdarma, na vstup dovnitř do výstavy s herní stezkou, autogramiádou a do fotoateliéru, dílniček a obchůdku bude platit zvýhodněné vstupné. Adventní sobotu na Špilberku by si nikdo neměl nechat ujít. Kdy jindy utéct od předvánočního shonu do tajemného pohádkového světa? Kominík už se na vás těší!


http://www.spilberk.cz/tajemne-vanoce-na-spilberku/