Vysoká návštěvnost minulých let ukazuje, že Dny sportovišť města Brna táhnou. Po zájmu z předešlých dvou ročníků se tentokrát akce rozšířila na tři dny. „Byli bychom rádi, aby se z toho stala vánoční tradice, aby lidé měli otevřená brněnská sportoviště a mohli si jít zasportovat. Užít si volný čas dohromady s celou rodinou, zaplavat si, případně zabruslit. Zároveň se jim představí sportoviště,“ přiblížil svou vizi první náměstek primátora Petr Hladík, který návrh předložil Radě města Brna.

KLUZIŠTĚ I SAUNA

Dny sportovišť města Brna pořádá společnost STAREZ – SPORT, a. s., která do nich zapojí všechny své provozy, samozřejmě vyjma koupališť, takže Aquapark Kohoutovice, Městský plavecký stadion Lužánky, Lázeňské a relaxační centrum Rašínova, Krytý bazén Ponávka i Mobilní kluziště za Lužánkami. „Povánoční termín je ideální z pohledu návštěvníků, kdy většina má volno a může navštívit sportoviště,“ popsal Martin Mikš, generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT, a. s.

Ke Dnům sportovišť města Brna se ovšem připojily také další areály, takže se lidem po svátcích otevřou i Stadion Sokola Brno I, Sportovní a rekreační areál Kraví hora s krytým bazénem i kluzištěm, Sportovní areál Tesla Brno, který otevře saunu, halu i posilovnu, Hudy lezecká stěna Brno nebo Minigolf One v Nákupním centru Královo Pole.

Rodiče i s dětmi mohou veškerá sportoviště navštívit zdarma, ovšem na některá se museli zájemci registrovat nejprve na internetové adrese www.dnysportovist.cz, kde naleznou také podrobný program. „Bude to velká třídenní akce a zájem lidí je takový, že kdybychom neudělali registraci, sportoviště se přehltí a další návštěvníky tam nemůžeme pustit,“ objasnil Mikš.

Rezervační systém se spustil první prosincový den a zájem byl tak obrovský, že už za týden byla polovina kapacity sportovišť naplněná.

Největší lákadlo představoval Aquapark Kohoutovice, kam zájemci učinili patnáct set rezervací. Do Lázeňského a relaxačního centra Rašínova ještě zbývají poslední volná místa na ranní bloky.  Dohromady pojme kapacita všech areálů při Dnech sportovišť města Brna až 7600 návštěvníků.

Vedle běžného vyžití nabídne akce bohatý doprovodný program včetně soutěží o ceny. Aquapark Kohoutovice hostí Mistrovství Brna v jízdě na toboganu, v němž pořadatelé podle dosažených časů vyhodnotí tři nejrychlejší závodníky v kategoriích dospělých i dětí, ovšem starších deseti let. Lidé si tam vyzkouší také aquazorbing.

CVIČENÍ PRO SENIORY

V Městském plaveckém stadionu Lužánky zájemci okusí paddleboardy, trampolíny i chobotnice na vodu nebo aquazorbing. Krytý bazén Ponávka připravil mimo jiné hodinové cvičení pro seniory, Stadion Sokola Brno I zase ukázky různých sportů a mezi nimi například zkušební lekce gymnastiky nebo parkouru.

Při návštěvě nejen Dne sportovišť se zájemci dozvědí víc o výhodě čipových hodinek, které umožňují vstup na veškerá sportoviště pod správou společnosti STAREZ – SPORT, a. s. Praktický vánoční dárek využije celá rodina. Jsou přenosné, takže stačí koupit jedny a každý člen rodiny s nimi může do bazénu, posilovny na wellness nebo na kluziště, platí i při vstupu víc osob najednou. Při dobití tisícikorunového kreditu získáte dvacetiprocentní slevu za vstup na sportoviště. Tak si darujte radost z pohybu!