TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové otevřelo digiLAB, nový coworkingový prostor určený grafikům, animátorům, tvůrcům videí i nadšencům do 3D tisku. V digiLABu je možné modelovat, renderovat, animovat, pracovat se zvukem a videem nebo tvořit projekty pro virtuální a rozšířenou realitu. Kreativci i studenti zde najdou špičkové technologické zázemí, díky kterému mohou svůj nápad dotáhnout do všech detailů.

Mezi vybavením nového sdíleného prostoru jsou PC stanice, grafický tablet, 3D tiskárna a 3D scanner, set pro virtuální realitu HTC Vive i kompletní software od společností Autodesk a Adobe. „Kreativní práce v našem digiLABu nekončí pouze u monitoru. Vytvořené modely si zájemci mohou vytisknout na špičkové 3D tiskárně nebo nechat zpracovat na zařízeních našich partnerů – na CNC strojích, stolních laserech a podobně,“ dodává Ondřej Zezulák, ředitel TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové.

Návštěvníkům digiLABu jsou k dispozici také odborní konzultanti, kteří jim pomohou jak se základním ovládáním vybavení, tak i s náročnějšími grafickými pracemi, 3D tiskem nebo ovládáním setu pro virtuální realitu.

digiLAB je dostupný všem zájemcům, kteří si mohou svůj čas i zvolené zařízení rezervovat na tchk.cz/digilab, kde najdou i popis vybavení.