Mezi ty zmíněné starosti, jak si jasně vybavuju, když vzpomínám na mámu, patřily i její potíže s ekzémem na rukou, kterého se dlouho nemohla zbavit. Vyzkoušela všechno možné, ale nic nezabíralo a časté přepírání a mytí nádobí v ruce problémy ještě zhoršovalo. Už jako dítě jsem vnímala, s jakou trpělivostí je snášela, a bylo mi líto, že jí nemohu pomoci.

Některé nepříjemné věci se nám v životě vrací a je otázka, jestli se jim dá vyhnout. Po jednom nákupu tekutého mýdla v lahvičce, která mně připadala ‚‚neodolatelně krásná’’, jsem brzy zjistila, o kolik lacinější a méně kvalitní mýdlo obsahovala. Po několika málo umytích jsem měla úplně vysušené ruce. Jejich pokožka byla svraštělá jako na rukou nejstarší ženy rodu. Uvědomila jsem si, že na složení výrobků, které denně používáme na tělo, něco bude, a začala jsem být při nákupu důslednější. Teď už si občas, když si chci udělat nějakou malou obyčejnou radost, dokonce za mýdlo klidně připlatím a koupím si ručně dělané přírodní mýdlo s vůní levandule. Jeho vůni, která provoní oblečení v prádelníku a kterou naše děti cítí z mých rukou, mám ráda a vyvolává ve mně pocit domova.

komerční sdělení

Dopustit nedám na prostředek na nádobí, se kterým u nás doma můžeme bez obav umýt horu nádobí bez použití rukavic, a dokonce je přímo určen také na očištění ovoce a zeleniny od konzervačních látek a postřiku.

Nejsem žádná ‚‚biomatka’’, ale snaha pečovat o životní prostředí mi je sympatická a nechci se vymlouvat na to, že takzvaně nestíhám. Proto oceňuju, že vyrostla spousta obchodů se zdravou výživou a koutek s biopotravinami a ekologickými prostředky pro domácnost už nacházím i v supermarketech. Spoléhám se na to, že kvalitu a původ výrobků hodnotí někdo, kdo tomu rozumí, a já se tím nemusím zabývat. Když pak vypouštím použitý prostředek do odpadu, uklidňuje mě, že vodu zbytečně nezatížím agresivními chemickými látkami, které do ní rozhodně nepatří. Naštěstí existují alternativy.

komerční sdělení

Když se nám narodily děti, tak jsme pro ně přirozeně chtěli to nejlepší a jako rodiče jsme se začali více zajímat, co je pro ně prospěšné. Vlastně nám ukázaly cestu, jak se víc zaměřit na věci, které jsou v životě důležité a neodbývat ani sami sebe.

Nejsem ani žádná influencerka a hvězda sociálních sítí, ale jestli za sebe mohu něco doporučit, tak je to značka Feel Eco, kterou mám opravdu ráda. Vím, že se mohu spolehnout na přírodní složení výrobků, které jsou dermatologicky testované a jejich účinnost si ověřila celá naše sportovně založená a zvířátekmilovná rodina.

www.feeleco.com