Liberecký závod DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. (DMCZ) založený roku 2001 je předním evropským výrobcem klimatizačních jednotek a jejich součástí pro vozy značek Toyota, VW, Audi, Škoda, Lamborghini, Mercedes - Benz, BMW, Suzuki a dalších. Zaměstnává více než 2 500 zaměstnanců. Jeho roční obrat ve FY 2016 činil přes 12,34 mld. Kč. Se svým počátečním vkladem kolem 3 mld Kč je dosud jednou z největších zahraničních investic v ČR. 

Zdroj: DESNO MANUFACTURING CZECH s.r.o.


Martin, 26 let, Technolog 

Zdroj: DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o.

„Studoval jsem denní studium na TUL. Během toho jsem za 45 Kč/hod pomáhal na stavbě. Čtyři roky jsem také brigádničil na zámku jako průvodce a pokladní. V prváku na magisterském mi spolužačka nabídla, jestli bych nechtěl chodit pomáhat do Densa s projektem, na kterém už ona sama pracovala. Začal jsem tak najednou uvažovat o tom, co mi můj současný přivýdělek dává a jestli by tohle nebylo pro moji budoucnost lepší. A tak mi došlo, že potřebuju víc. Ani ne víc peněz, i když Denso už tehdy před pěti lety patřilo k těm firmám, které brigádníkům nabízely jako jedny z nejvíc, ale náplní jsem potřeboval začít dělat něco, co mi dává smysl a připravuje mě do práce, kterou budu hledat po škole. A přesně tohle očekávání se naplnilo. Dostal jsem se k věcem, které mě bavily. Vytvářel jsem 3D modely, casy, … pro moji praxi to byl super začátek. Po skončení školy bylo moje pokračování tady jen formalita. Dostal jsem tenkrát i jiné nabídky, ale právě proto, že jsem to tady tak znal, tak jsem o nich ani nepřemýšlel. Pro začátečníka je tahle firma naprosto optimální – fungují tu procesy, má velký přesah a máte tu šanci se posouvat, a to nejen dopředu, ale i v rámci různých oddělení. Je pro mě důležitý, abych věděl, že mám do budoucna možnost ke své pozici získat nějaký přívlastek (senior, specialista), že se budu moct dále vzdělávat a že mi tu mají, co nabídnout. Velká motivace je pro mě náš tým, se kterým jsme si skvělé sedli v práci i v soukromí, a benefity, třeba kantýna a výběr z osmi jídel, to je pro mě důležitý, abych měl přes den energii a soustředil se na práci, penzijní pojištění, hodiny angličtiny, florbal a další. A taky to, že mě tu vážně pustí k novým věcem, protože vím od kamarádů, že to tak ve všech firmách být nemusí.  Když to takhle bude pokračovat, rád tu zůstanu. A spolužačka, která mě sem tenkrát nasměrovala, tu taky pracuje dál."

Dominik, SPŠSE, Strojírenství - mechatronika, 4. ročník 

Zdroj: DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o.

„O tom, kam půjdu na praxi, jsem se rozhodoval na základě akce Burza firem. Přímo k nám do školy dorazili zaměstnavatelé z regionu a nabízeli nám spolupráci na maturitní práci, brigády, praxi a absolventská místa. Zaujala mě nabídka Densa 100Kč/hod. V porovnání s vyprávěním ostatních spolužáků jsem opravdu spokojený. Moje praxe se zároveň týká mojí maturitní práce. A všechno, co k tomu potřebuju, si tady opravdu zkouším. Zpracovávám návrh na zjednodušení zásobování HVAC linky. Do práce tak zahrnu postup, návrh a ekonomické zhodnocení. Podle toho, co o náplni svých praxí říkají někteří kamarádi ze školy, opravdu nevím, jak tohle všechno popíšou, protože většinu času své praxe dělají jen pomocné práce. Kromě toho jsem tu užitečný např. na doplňování informací, doměřování linek, hledání chyb na pozicích, fotografování konců linek a dělání prezentací s těmito poznatky. To všechno většinou v angličtině, protože máme v týmu Itala. Ale spolupracuju i napříč firmou – s Kaizen týmem, mistry, lidmi přímo na lince, … Dřív jsem si myslel, že by mě bavila práce na soustruhu a CNC v nějaké menší firmě. Dneska vím, že mi daleko zajímavější přijde být součástí větší společnosti a podílení se na jejím zlepšování."

Dovednostmi k zaměstnání


Neboj se to zkusit, určitě něco z následujícího přehledu umíš i ty.
Na jaké oddělení bys mířil?


Seřizovač

 • SPŠ, technické učňovské obory
 • znalost technických výkresů a měřidel

Údržbář, nástrojař, obsluha obráběcích CNC strojů

 • SPŠ, technické učňovské obory
 • znalost technických výkresů, měřidel a základy programování

Logistika

 • SPŠ, VŠ i ekonomické obory (oblast obaly, doprava, zlepšování procesů, interní logistický proces, …)
 • mírně pokročilá znalost AJ (B1 - B2)
 • technicky zdatný, komunikativní

 
Produktový inženýr (design)

 • SPŠ, VŠ
 • znalost technických výkresů, konstrukčních softwarů - Catia, SolidWorks, Inventor a dalších
 • mírně pokročilá znalost AJ (B1 - B2)

Specialista průmyslového zlepšování

 • SPŠ, VŠ
 • znalost technických výkresů, znalost principů štíhlé výroby výhodou
 • mírně pokročilá znalost AJ (B1 - B2)

Technolog

 • SPŠ, VŠ
 • znalost technických výkresů, technologií výroby (obrábění, svařování, lisování, pájení, automatizace, robotika), vlastnosti materiálů
 • mírně pokročilá znalost AJ (B1 - B2)

Inženýr kvality

 • SPŠ, VŠ
 • znalost technických výkresů, znalost materiálů a řízení projektů výhodou
 • mírně pokročilá znalost AJ (B1 - B2)

Brigáda pro studenty TUL - kvalitář, technolog

Nabízíme dlouhodbou brigádu na oddělení kvality a technologie. Ideální pro studenty v oboru strojírenství nebo nanotechnoogie (není podmínkou). Nástup možný ihned (130 Kč /  hod., 3 - 4 dny v týdnu)

Chceš to být právě Ty? Pošli své strukturované CV na nabory@denso.cz

Zdroj: DESNO MANUFACTURING CZECH s.r.o.