V hodonínském studiu FIT-BODY se cvičení EMS rozhodla vyzkoušet paní Jana, která se svěřila:  „Držela jsem různé diety a pokaždé zhubla tři až pět kilo, ale vždy se dostavil jo-jo efekt a kila se vrátila. O tom, že by se mi podařilo zredukovat celulitidu na mých stehnech, jsem si mohla nechat zdát. Cvičit v kolektivu ve vydýchaném vzduchu mě nebaví a klasická fitness centra mě nepřitahují.“ Nový druh cvičení ji prý zaujal proto, že cvičí pouze sama za účasti osobní kvalifikované trenérky a navíc se nemusí na cvičení nijak připravovat – v lodičkách si odskočí z práce během pauzy a vše potřebné dostane přímo na místě – čerstvě vypraný cvičební úbor a ručník, sprchový gel, šampón, tělový krém, deodorant, hygienické potřeby, iontový nápoj i proteinový shake. Za další plus považuje fakt, že cvičení trvá jen 20 minut a za první zkušební trénink zaplatí ve FIT-BODY pouhých 150 korun.

Zdroj: FIT-BODY s.r.o.

A jak takový EMS trénink vlastně vypadá?

Ještě před cvičením si paní Jana v šatně oblékla čerstvě vypraný dres, který jí ve studiu zapůjčili. Poté jí trenérka pomohla na dres upevnit speciální vestu s pásy pro ruce a nohy, skrze nějž jsou vedeny elektrické impulsy ze speciálního přístroje až do svalů. Intenzita proudu, kterou systém používá, je řádově několik miliampérů, jde tedy o naprosto bezpečnou metodu, z hlediska organismu absolutně neškodnou. Elektro stimulace svalů se hojně využívá při rehabilitacích, takže se není čeho obávat.  „Trénink pomocí elektrické stimulace svalů zapojuje až 90 % svalové hmoty těla. Kontrakce svalů jsou při EMS silnější a jdou více do hloubky, proto působí mnohem intenzivněji než ostatní  metody cvičení dostupné na trhu.  Viditelných výsledků tak lze dosáhnout za mnohonásobně kratší dobu než u tradičních způsobů cvičení,“ objasnila trenérka s tím, že pro každého klienta je sestaven individuální cvičební program na míru podle toho, jakých cílů chce dosáhnout. Také klientovi doporučí vhodnou změnu stravování a sestaví jídelníček.

Co trénink ve studiu FIT-BODY přináší

S paní Janou se trenérka dohodla, že pro zformování postavy zkombinují silový a kardio trénink s tréninkem zaměřeným na celulitidu.  Po spuštění přístroje, který vysílá do jejího obleku elektrické impulsy, opakuje jednoduché cviky podle předcvičující trenérky. První pětiminutovka je ve svižném tempu, neboť cílem je zahřát svaly pro další cvičení. Silový a kardio trénink je pak zakončen „strečinkovou“ pětiminutovkou ve formě masáže, ta svaly protáhne a zklidní. „Měla jsem zpočátku obavy, že to nezvládnu, když jsem před tím viděla na internetu záběry, jak se při tréninku pod elektrickými impulsy chvějí svaly cvičících a poté jsou celí upocení. Teď ale, když jsem to vyzkoušela na vlastní kůži, musím říci, že se to zvládnout dá úplně v pohodě. A po cvičení je mi naprosto báječně. Asi to vyplavilo i pořádnou dávku endorfinů,“ líčila pocity paní Jana po první zkušební hodině EMS tréninku. „Okamžité protistresové účinky cvičení a výrazný příval energie si pochvalují všichni klienti. První znatelné výsledky na sobě klienti zaznamenávají v průměru již během 4 tréninků“, dodává trenérka a zároveň i majitelka studií FIT-BODY, paní Markéta Tichá.

Trénink EMS, probíhající ve studích FIT-BODY, je tvořen na míru klientovi, je vhodný prakticky pro kohokoli v jakékoli věkové kategorii, nezávisle na předchozí trénovanosti. Je šetrný vůči kloubům, šlachám a vazivovým tkáním. Zpevňuje ochablé svaly, zmírňuje příznaky celulitidy, urychluje hubnutí, zlepšuje krevní a mízní oběh, stimuluje látkovou výměnu, zmírňuje bolesti zad a onemocnění pohybového ústrojí, zlepšuje držení těla, zvyšuje výkonnost a napomáhá velkému přílivu energie. Zkrátka jde o časově i výsledkově nejefektivnější tréninkovou metodu pro tvarování těla v dnešní době.

Chcete-li vyzkoušet efektivní tvarování těla pomocí EMS tréninku ve studiích FIT-BODY, najdete více informací na

https://www.fit-body.cz/

Zdroj: FIT-BODY s.r.o.