Tomáš Prchal

 Co by v dnešní době měla nabídnout správná cukrárna?

Především svoje výrobky. Dnes bohužel převažují podniky, které rezignovaly na svoji výrobu a veškerý sortiment dovážejí od velkovýrobce. V Ústeckém kraji v současné době fungují tři firmy, které ovládají celý region a v cukrárnách tak najdete prakticky totožnou nabídku, tomu odpovídá i nápaditost produktu. Navíc zde vyčnívá kvantita nad kvalitou. I proto si veškerou naší produkci sladkého i slaného vyrábíme sami a můžeme tak pružně reagovat, pokud jde o sezónní nabídku či speciality spojené s tímto regionem. Je nám totiž jasné, že třeba i lokality v jednom okrese vzdálené jen několik kilometrů mají rozdílné požadavky či chutě. A právě tuto naši flexibilitu naši zákazníci oceňují. Zůstáváme však pokorní, stále se snažíme porozumět a vyhovět všem chutím…

 Nabízíte i nějaké opravdu originální výrobky?

Třeba po vzoru farmářských trhů vyrábíme cukrovinky bez mouky a pokud zákazník chce, tak i bez cukru. Nejde přímo o „zdravé dorty“, spíš vyhovíme lidem, kteří nemohou jíst mouku nebo jsou diabetici. A místo cukru, stejně jako ve starověkém Egyptě, sladíme náš sortiment medem či datlemi.

Máte nějaké své lokální dodavatele surovin?

Od našeho pravidelného zákazníka jsme třeba dostali tip na nedalekou farmu produkující mléko a zvažujeme s ní spolupráci. Vyměnili jsme také klasické limonády renomovaných světových firem za limonády s klasickou, po desetiletí vyzkoušenou chutí od firmy ze středních Čech.

 V ostrém konkurenčním prostředí je dnes také nutné nabízet zákazníkovi kompletní servis a nadstandardní služby. Jste na to připraveni?

Nabízíme na různé druhy akcí kompletní catering. Po praxi v malé cukrárně v Praze jsem přešel na ministerstvo obrany, kde jsme zajišťovali občerstvení na Pražském hradě, v zahraničí, na americké základně, kde jsme zajišťovali české dny. To vše jsme schopní připravit i dnes, v cukrárně Adamant… I když to děláme ve dvou s přítelkyní Nikolou a s pomocí učňů, jsme do toho zapálení a za jejich aktivní účast jim moc děkuji.

 Nabízíte tedy i slanou kuchyni?

Jde o kompletní sortiment, tedy veškerou sladkou i slanou kuchyni, minidezerty, chlebíčky, zmrzliny. S tím souvisí i kompletní catering na svatby, rodinné či pracovní oslavy, nedávno jsme se představili na oslavě česko-německého přátelství na Komáří Vížce… Třeba svatební dorty se snažíme zákazníkovi přivézt až na místo konání oslavy, kde produkt i připravíme. Máme pak z naší práce lepší pocit, protože se může stát, že zákazník by velký dort nemusel dopravit v pořádku.

Teď jsme slavili roční výročí otevření cukrárny, a troufám si říct, že jsme již zavedeným podnikem. Dodáváme i do několika provozoven na Ústecku či Teplicku.

 Zmínil jste praxi učňů?

Nabízíme ji učňům z teplické hotelové školy, myslím, že je dobré je vést ke klasické cukrařině a tady u nás si skutečně zkusí všechno. Narozdíl od velkých firem, kde praxi nemají tak pestrou a určitě se nedostanou k výrobě kompletní produkce… A byl bych rád, kdyby u toho oboru zůstali a otevřeli si i třeba vlastní cukrárnu. Nebráním se jim pomoci, poradit jim… I když jim vždycky říkám - je to řemeslo a především velká dřina…

 https://cukrarna-adamant.webnode.cz/