Kdo jsme?

Jsme lídři na trhu průmyslových nemovitostí s více jak 20.letými zkušenostmi. Ve svém portfoliu máme nejen kancelářské komplexy a hotel, ale i moderní studentskou ubytovnu. Všechny naše projekty budujeme s ohledem na životní prostředí a důrazem na moderní technologie. Naším cílem je, aby se každý náš projekt stal přirozenou součástí svého okolí a byl přínosem i pro místní komunity. Strategie Dobrý soused pro své okolí, která především podporuje lokální komunitní atmosféru, nám pomohla k získání vedoucí pozice na trhu.

Na rozdíl od většiny developerů zůstáváme vlastníkem svých budov i poté, co jsou dostavěny. To v praxi znamená, že je v našem zájmu stavět kvalitní́ budovy, o které́ se můžeme dále pečlivě̌ starat a udržovat dobré́ vztahy s místními občany i zastupitelstvy.

Jsme vlastníkem a správcem sítě CTParků zahrnující víc než 90 lokalit. Jedná se o největší integrovaný systém prémiových průmyslových zón ve střední a východní Evropě s prostory A-třídy o přibližné rozloze 5 miliónu m2.

Vždy se snažíme spolu s místními zastupiteli identifikovat vhodné́ příležitosti a vyhledávat řešení pro jejich zlepšení převážně v okolí krajských měst. Naším primárním cílem je vybudovat z těchto míst zajímavá centra pro mezinárodní investory či nadané jedince. Příkladem takového projektu může být moderní studentské ubytování DOMEQ, který jsme otevřeli na konci roku 2017 v centru města Brna.

Projekt DOMEQ byl otevřen na konci minulého roku.

Projekt DOMEQ byl otevřen na konci minulého roku

Co umíme?

DOMEQ – šance pro nadané studenty

Koncept moderního bydlení v Brně pro studenty a mladé profesionály DOMEQ kombinuje prvky hotelového a rezidenčního bydlení. Mezi současné rezidenty patří nejen studenti z různých koutů světa, ale také stážisti okolních technologických společností.   

DOMEQ je první koncept moderního bydlení svého druhu v České republice. Prostor je postaven na myšlence společného moderního bydlení a komfortu pro úspěšné mladé lidi. Jedná se celkem o 159 pokojů, které jsou plně vybavené a vytvořené v duchu moderního západoevropského stylu. DOMEQ je nejen domovem studentů ze zahraničí, ale i zástupců z řad nových či potenciálních zaměstnanců okolních firem, jako je Siemens, Lufthansa a dalších.

První moderní koncept ubytování, který byl otevřen v listopadu minulého roku, je součástí víceúčelového Business parku Ponávka v centru Brna, který se nachází ve výborné lokalitě s veškerou občanskou vybaveností. V okolí se nachází nejvýznamnější brněnské vysoké školy (MUNI, VUT atd.) a velké nadnárodní společnosti, které jeho kapacit plně využívají.

Projekt DOMEQ je natolik úspěšný, že v současné době vznikají první návrhy na jeho pokračovaní v podobě DOMEQ 2. Cílem je vytvořit další inspirativní prostory, které se stejně, jako v případě prvního DOMQU stanou centrem kreativity.

Pokoje jsou zařízeny moderně a stylově.

Pokoje jsou zařízeny moderně a stylově.

Ponávka: Nové kancelářské prostory, restaurace a rozšíření relaxačních zón

Oba projekty jsou součástí unikátního areálu Ponávka, který v sobě kombinuje různé druhy nemovitostí, od showroomů a skladů přes zachované prostory průmyslových hal z 19. století. V areálu najdete i restauraci a kavárnu. Do budoucna se zde počítá s rozšířením relaxační zóny areálu.  Zvažuje se i venkovní sportoviště, multifunkční hřiště nebo malý atletický ovál. Cílem je areál zatraktivnit nejen pro místní obyvatele, ale i pro širší okolí.

Ponávka

CTP Art Wall: S vášní pro umění a technologie

Jsme lídři ve svém oboru, snažíme se nastolit nové trendy a změnit vnímání průmyslových nemovitostí.

V minulém roce jsme realizovali neobvyklý projekt. Prostřednictvím CTP Art Wall jsme propojili dvě zdánlivě neslučitelné sféry – development a umění. Výsledkem bylo vytvoření největší mural art kresby v České republice. Streetartovým umělcům jsme nabídli plochy k vlastní umělecké realizaci. Vyhlásili jsme první mezinárodní soutěž o grafický návrh, který by zdobil halu o rozloze až 6 500 m2. Po vyhlášení vítěze následovala samotná realizace, kdy skupina umělců ve dne i v noci po dobu šesti dní sprejovala rozsáhlou plochu haly u dálnice D1. Vzniklo neuvěřitelné dílo inspirováno faunou a flórou a všichni cestující po dálnici D1 už delší dobu mohou na své cestě vídat obrázek rozkvetlé zahrady přímo u dálnice.

Budeme rádi, když se projekt CTP Art Wall stane inspirací i pro ostatní průmyslové haly a celé parky, a to nejen v České republice.

CTP Art Wall

Co vám přineseme?

 • Budeme investovat do infrastruktury města s cílem zlepšit ji. Na vlastní náklady (7 milionů korun) vybudujeme nové přístupové cesty do zóny a také chodník, jenž umožní lepší pěší dostupnost.[ZB1] 
 • Vždy podporujeme místní kulturu a společenské aktivity, a to ve všech svých průmyslových zónách po celé zemi.
 • Naše projekty budujeme ve spolupráci se zahradními architekty. Zelené plochy v areálu zajistí příjemný dojem a výsadba stromů sníží viditelnosti budov ze silnice. Navíc jsou naše projekty stavěny s ohledem na životní prostředí.
 • Vytvoříme až 350 nových pracovních míst a další budou vytvořena nepřímo ve fázi výstavby a správy areálu.
 • Do projektu, do kterého již bylo investováno 270 milionů korun, plánujeme investovat celkem 800 milionů korun.
 • Pomůžeme místním absolventům najít pracovní zkušenosti v rámci našich zón.
 • Přispějeme na rozšíření spojů veřejné dopravy do areálu.

Proč jsme si vybrali váš kraj?

 • Kraj s obrovským potenciálem.
 • Silná průmyslová tradice.
 • Široká základna kvalifikovaných potenciálních zaměstnanců – snažíme se zastavit odliv nadaných místních pracovníků do ostatních krajských měst, jako jsou například Brno nebo Praha.
 • Domov mnoha velkých mezinárodních firem: ČEZ, Rubena, Kingspan nebo Buhler Motor. V nedalekých městech působí například společnosti: Continental, Juta, Saar Gummi, Takata parts, Ronal atd.
 • Jedno z nejlepších míst pro život v České republice.
 • Univerzitní město.


CTP – Váš dobrý soused

Jsme hrdí na to být součástí komunit, v nichž působíme, a snažíme se, aby nás tyto komunity vnímaly jako vítaného souseda. Téma udržitelnosti je pro nás důležité.

Životní prostředí

 • Všechny naše nové budovy jsou certifikovány systémem BREEAM, což znamená, že splňují přísné normy energetické účinnosti a dostávají kladné posudky ekologických dopadů.
 • V desítce nejlépe hodnocených průmyslových nemovitostí v České republice podle certifikace BREEAM In-Use jich máme až polovinu.
 • Mnohé z našich budov mají na střeše solární panely, pomocí nichž dodáváme energii zpět do naší místní rozvodné sítě.
 • Jsme „zelený developer“. Snažíme se udržet naše zóny ekologicky nezávadné. Za posledních 10 let jsme vysadili více než 20 000 stromů.

Naše zóny mají zelenou infrastrukturu, ale také nabízejí možnost bezplatného používání jízdních kol a dobíjecí stanice pro elektromobily. Lze v nich nalézt mnoho stromů, vodních prvků a rostlin.