Každý z nás je jedinečný, každý máme jinou barvu vlasů, tvar nosu či délku nohy. Stejně tak i naše oči jsou jiné. U běžných brýlí se rozlišují především dva základní parametry. Jak daleko jsou oči od sebe a jak vysoko jsou nad spodním okrajem obruby. V podstatě se dá říct, že nás zajímá, kudy přes brýle koukáme. U hotových brýlí jsou tyto vzdálenosti odhadnuté a proto neodpovídají vašim konkrétním požadavkům. Při dlouhodobém užívání mohou vést až k bolesti hlavy a očí, pocitu únavy. Může dojít i ke zkreslení obrazu či dokonce k dvojitému vidění. Často lidé popisují i jakýsi pocit „tahání“ očí.

Dalším velkým nedostatkem je nepřesnost korekce. Dioptrické hodnoty jsou ve většině případů po 0,50 dioptrii a jsou vždy pro obě oči stejné. Přitom většina lidí má na obou očích rozdílné dioptrie. Někteří dokonce nosí i speciální cylindrickou nebo prismatickou korekci, která není rovněž na hotových brýlích zohledněna. Kvalita použitých „sklíček“ zdaleka nedosahuje kvalit brýlových čoček, a to ani základních, jak z hlediska životnosti tak i optických vlastností. Zbytečně tak přetěžujete svůj zrak.

Kvalitní brýle jsou dnes dostupné již každému. Od roku 2011 působí v Blansku oční optika B.ON OPTIK. Z širokého sortimentu si zde vybere snad každý. Ať už hledáte kvalitní brýle za nízkou cenu nebo si potrpíte na luxus renomovaných značek. Mimo jiné nakoupíte i veškeré příslušenství k brýlím i kontaktním čočkám. Navíc Vám je v B.ON optik zajištěno i odborné měření zraku. Nemusíte tak dlouhé hodiny sedět v čekárně u lékaře. Od 1.srpna 2019 navíc dochází ke změně v novele zákona. Na brýle již bude pojišťovna přispívat pouze dětem do 14let včetně. Vyškolený personál vždy rád pomůže jak s výběrem obrub, tak s nejvhodnějším typem brýlového skla.

www.bonoptik.cz