Ve vybraných lyžařských areálech v ČR mohou návštěvníci opět třídit odpady přímo u sjezdovky. A to díky zimní verzi projektu Čistý festival, který realizuje Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM s podporou Samosebou.cz. Letos bude po celou zimní sezónu k dispozici pro třídění odpadů celkem 27 sad barevných nádob na třídění plastů a papíru v těchto 7 areálech: Bílá, Deštné v Orlických horách, Dolní Morava, Karlov, Klínovec, Velké Karlovice a Lipno.

Speciální třídící hnízda dostala praktické stříšky, aby na tříděný odpad nesněžilo.  Při rozmístění košů pomohly zkušenosti z předešlých dvou sezón – budete je tak mít po ruce přesně tam, kde potřebujete nejčastěji nějaký ten odbal od rychlé svačinky vyhodit. Takže jej už nebudete muset nosit třeba přes půlku areálu.  

Třídění odpadu na sněhu není ale jen o třídění odpadů do příslušných nádob. Je to taky spousta zábavy. Na stánku projektu „Třídíme na sněhu“ najdete lektory a odborníky na třídění odpadu, kteří návštěvníkům a lyžařům prozradí o třídění odpadu spoustu zajímavostí. A navíc si můžete zasoutěžit o hromadu recyklovaných cen. Za správně vytříděný kousek odpadu a odpověď na otázku zaměřenou na třídění odpadu můžete na stánku vyhrát třeba šátek na krk, brýle, rukavice, voděodolnou ledvinku atd. Kromě toho je možné na facebooku soutěžit také o 70 skipasů.

Zdroj: Asset Media
Koše na třídění odpadů jsou rozmístěny tak, aby byly přesně po ruce. Třeba takhle – mezi sjezdovkou a nástupem na lanovku.

Třídit odpad se prostě vyplatí! Tříděním a recyklací zachráníme ročně 28 km2 přírody a nemusí padnout více než 2 miliony vzrostlých stromů. Primární zdroje surovin lze totiž nahradit cennými druhotnými surovinami. Třídění odpadů má tedy smysl – i na zasněžených svazích.

Více informací naleznete na zimni.cistyfestival.cz nebo na www.samosebou.cz.