Archeologové z Jihočeské univerzity stáří nálezu datují možná až do konce šestnáctého století. Vladislavský sál tehdy často sloužil jako tržiště pro bohatší obyvatele Prahy a okolí. Český trh s kávou se ale do té doby výrazně měnil a rozrostl. Podle odhadů odborníků z branže dosahuje až třiceti miliard korun. Maloobchod tvoří přibližně sedm miliard, restaurační a hoteliérský segment zabírá až čtyřnásobek. A spotřeba pomalu, ale dlouhodobě roste. Podle Českého statistického úřadu na každého Čecha vychází přibližně dva kilogramy kávy ročně.

Češi si navíc stále častěji vychutnávají lahodný nápoj podle své chuti přímo z domácího kávovaru. „Český trh s kávou se od devadesátých let velmi proměnil. Oproti minulosti neustále roste poptávka po zrnkové kávě do domácností, kdy je běžné, že lidé disponují automatickým kávovarem nebo menším pákovým kávovarem s mlýnkem. Oblibu si získává rovněž kapslová káva," uvedla pro ČTK marketingová manažerka společnosti Segafredo Zanetti ČR Petra Knapová. Výběr kvalitních automatických a pákových kávovarů zpracoval srovnávací portál Arecenze. V testu u obou kategorií prokázala velkou sílu značka De'Longhi. Kávovary od této italské společnosti se sídlem ve městě Treviso figurovaly na předních místech.

V konzumaci kávy však, na rozdíl od piva, jako národ stále výrazně zaostáváme. Se svými dvěma kilogramy na hlavu se ani zdaleka nevyrovnáme severským zemím Evropy. Podle posledních statistik, které uvádí například britský deník The Telegraph, se v první šestce největších světových konzumentů umístilo hned pět států ze severu starého kontinentu. Žebříček suverénně ovládají Finové s dvanácti kilogramy na osobu. Následují druzí Norové (9,9 kilogramu), třetí Islanďané (9), čtvrtí Dánové (8,7). Až na šestém místě figurují Švédové s 8,2 kilogramy, přičemž severský blok na špici žebříčku rozbíjí jen pátí Nizozemci s 8,4 kilogramy.

A jaká káva je v současnosti ve světě nejvíce v kurzu? Podle jednoho z nejlepších tuzemských baristů Ondřeje Hurtíka je to odrůda Geisha, která je hodně květinová a čajová. Konzumenti v ní mohou cítit vůni divokých růží nebo bonbony či cukrovou vatu. Údajně nejchutnější a nejkvalitnější, ale také velmi drahá, cibetková káva je podle baristy přežitkem. Unikátní chuť získává káva s názvem Kopi luwak poté, co semena projdou trávicím ústrojím Oviječe skvrnitého, cibetkovité šelmy žijící v Indonésii. Za popularitou této kávy stojí podle Hurtíka spíše marketingový tah.