„Naše rodinná Miniškolka se nachází v krásném prostředí areálu Domova Slunečnice, kromě samostatné budovy o164 m², kde máme prostornou hernu, Montessori hernu a oddělenou místnost na spaní, máme k dispozici zastřešenou terasu, pískoviště, houpačky a na venkovní procházky využíváme celý udržovaný park v areálu Domova Skunečnice,“ říká Gabriela Šudřichová, manažerka společnosti Asociace chův, z. s., která zařízení provozuje dle zákona jako dětskou skupinu.

Výhodou je, že děti zde mohou přicházet průběžně během celého roku, své dítě máte možnost do Miniškolky umístit i nyní, kdy při zapsání do konce září můžete získát slevu. Otevřeno je během všech prázdnin, když jsou ostatní školky mimo provoz. Kapacita zařízení je 14 dětí pro děti již od 1 roku věku, o které se starají tři chůvy-tety, které prošly certifikovanými zkouškami a mají dlouholetou praxi. „Dbáme na to, aby u nás děti měly opravdu rodinné zázemí, velmi blízké tomu domácímu. Chceme proto od rodičů znát návyky dítěte, nevadí nám ani, když ještě nosí plenky, jsme flexibilní a připraveni přizpůsobit i skloubit režim školky s věkem dítěte. Snažíme se maminkám co nejvíce ulehčit jejich návrat do práce, některé k nám ze začátku přivážejí dítě třeba jen na dopoledne nebo na jeden či dva dny v týdnu, aby se mohlo lépe adaptovat,“ popisuje Gabriela Šudřichová. Miniškolka Slunečnice se snaží usnadnit návrat rodičům na trh práce a sladit tak soukromý a pracovní život. Provoz zařízení je spolufinancován Evropskou unií.

Zařízení Miniškolka Slunečnice úzce spolupracuje ve výběru chův se společností profi CHŮVA s.r.o., která organizuje rekvalifikační kurzy pro chůvy. Po absolvování zkoušky lze získat osvědčení o profesní kvalifikaci Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (69-017-M). V kurzu pro chůvy se ženy naučí nejen poskytovat první pomoc při úrazech a poraněních dítěte, ale řešit nepříznivé výchovné situace, dodržovat hygienická pravidla a v neposlední řade přizpůsobit výchovu a vzdělání věku dítěte. Chůva s osvědčením je tak schopná pečovat o děti jak v zařízeních, tak v domácím prostředí dítěte.

Slunečnici charakterizuje příjemná atmosféra, harmonické prostředí a řada aktivit, mezi kterými nechybí hravá forma seznámení se s angličtinou, maňáskové divadélko, čtení pohádek s pohádkovou vílou, logopedická prevence atd.

Z prvních „absolventů“ Miniškolky Slunečnice jsou dnes prvňáčci a na 20. listopadu se připravuje jejich slavnostní setkání. „Všechny k nám srdečně zveme, s mnoha dětmi se potkáváme, hřeje nás u srdce, že na pobyt u nás vzpomínají a že se jim u nás líbilo,“ dodává Gabriela Šudřichová.

Pokud chcete porubskou Miniškolku Slunečnice vyzkoušet a zjistit, jak se zde bude vaše dítě cítit, velmi rádi vás zde uvítají.  

Miniškolka Slunečnice

Kontaktní údaje: Tel: 734 141 068

E-mail: chuva.ostrava@centrum.cz

web: www.profichuva.com