Klasické školy jsme si zažili téměř všichni, jistě nemusíme rozepisovat, jak to v nich chodí. I když jsme třeba i měli výborného učitele, nelze zapomenout na to, jak na nás působilo známkování, porovnávání se spolužáky a co všechno jsme si z ní odnesli.

Existují ale i alternativy!

Nezapomeňte, že důležité je školu vybírat s ohledem na dítě. Sami nejlépe znáte jeho povahu, specifika, slabiny i silné stránky. Nabídka škol je dnes opravdu široká a alternativy ke klasice existují!

Místo učitelů průvodci, místo známek slovní hodnocení. Žáci si sami určují, jakým způsobem a co se budou učit, mohou i spolurozhodovat o tom, jak škola vypadá a jaká jsou v ní pravidla. To jsou jen některé principy, které už čtvrtým rokem razí ScioŠkoly. Jejich hlavním posláním je vést děti tak, aby mohly prožít dobrý život v rychle se měnícím světě. 

Nyní funguje v ČR 10 ScioŠkol, které celkem navštěvuje již více než 700 spokojených dětí. V Praze jich je 5, nejnovější z nich je na Praze 13 ve Stodůlkách. Všechny vychází z předpokladu, že děti mají přirozenou touhu učit se, podporována je vnitřní motivace a schopnost převzít zodpovědnost za vlastní učení. Všechny ScioŠkoly, až na NeScioŠkolu ve Frýdku-Místku, jsou zapsány ve školském rejstříku, díky rozhodnutí MŠMT.

V současné chvíli probíhají zápisy, ale přestoupit z jiné školy můžete v podstatě kdykoli během školního roku. Přestup z jiné školy je velmi jednoduchý. Změna pro rodiče nevyžaduje prakticky žádnou administrativu, školy si přestup vyřeší samy mezi sebou.

Zaujalo vás to? Přijďte se k nám na ScioŠkolu do Prahy Stodůlek podívat na Den otevřených dveří – 25. 2. od 17 hodin.

Srdečně vás také zveme na besedu se zakladatelem ScioŠkol Ondřejem Štefflem 11. března od 18 hodin! Pro více informací se podívejte na web školy 

Dozvíte se, jak to u nás chodí, můžete se pobavit o všem, co vás zajímá, s vedením či průvodci, o zápisu do 1. třídy nebo i přestupu z jiné školy.

Více informací o ScioŠkolách, jejích hodnotách i akcích najdete na www.scioskola.cz nebo na FB Scioskoly.