S počtem téměř 2000 bazénů na 100 000 obyvatel se řadíme mezi 3 evropské země s nejvíce bazény na osobu. Vážným momentem je ochrana bazénů před nechtěným pádem a utonutím.

Francouzská legislativa přesně určuje, jak má být bazén chráněn, v ČR tyto zásady prakticky neexistují. Proto je nejběžnější používanou ochranou zastřešení bazénu. Specialistou na zastřešování bazénů, ale i teras, je ryze česká společnost ALUKOV.  Patří mezi světovou špičku v oboru zastřešování. 

Zastřešení vyvíjíme a můžeme si dovolit udávat trendy. Zavádíme do výrobků technologické inovace, které posouvají jejich odolnost i životnost. Zastřešení před 20 lety a dnes se nedají z hlediska bezpečnosti i designu srovnávat. Technicky, designově i použitými materiály jsme mnohem dále. Nic nešidíme. Za důležité považujeme také uživatelské pohodlí. Spolupracujeme s designéry a architekty. Používáme kvalitní materiály a dbáme na precizní řemeslnou práci. Tím se lišíme od jiných výrobců," uvedl Mgr. Zdeněk Kohák, M.B.A., marketingový ředitel společnosti ALUKOV.

Alukov se také podílel na vývoji a výrobě zastřešených pojízdných schodišť k letadlům v Miláně a Ženevě. Opravdovou výzvou byla realizace terasového zastřešení CORSO v mrakodrapu v Šanghaji ve výšce téměř 60 metrů nad zemí. Další zajímavé realizace ALUKOVU najdete po celém světě, například nadrozměrná zastřešení veřejných bazénů v Austrálii, Novém Zelandu nebo v USA.

ALUKOV vyrábí většinu svých zastřešení na míru. „Naše zastřešení vyřeší mnoha lidem prodloužení sezóny jak v bazénu, tak na terase, kde lze při vhodném vytápění strávit silvestra i Vánoce. To, že naše zastřešení získávají řadu významných ocenění na mezinárodních veletrzích nás samozřejmě těší a je dobrou garancí všem zájemcům, že jde o kvalitní výrobek. A navíc český. Máme také řadu inspirativních nápadů, jak zastřešenou terasu využít, ale zákaznice přicházejí s dalšími a dalšími. Domácí kancelář, prostor pro meditace, místo pro rodinné oslavy, hrací koutek pro děti nebo fitko pod širým nebem, je jen malý výčet těch nejvíce frekventovaných," říká Zdeněk Kohák, marketingový ředitel společnosti ALUKOV a.s. V nabídce je více než 30 druhů modelů bazénových zastřešení a 9 typů terasových. Jde o nejrozšířenější nabídku zastřešení na míru na trhu ČR. 

Českým trendem je designové dílo, proto přichází firma s novým zastřešovacím systémem ALUKOV PERGOLA. Jedná se o zastřešení s pevnou neposuvnou střechou, které oceníte především na podzim, kdy je počasí velice proměnlivé a nevyzpytatelné. Druhou možností je zastřešovací systém CORSO, které je včetně posuvné střechy, což oceníte zejména v létě, kdy si celé zastřešení odsunete a v případě nepříznivého počasí můžete naopak úplně uzavřít a uzamknout.  

Zdroj: ALUKOV a.s.

Zastřešení ALUKOV PERGOLA i CORSO lze rychle namontovat bez velkých výdajů nebo zásahů do stávajícího domu a jeho konstrukce. Obě řešení jsou vhodná do dřevostaveb. Jsou schválena a certifikována jedním z největších výrobců a dodavatelů dřevostaveb v ČR, společností RD Rýmařov s.r.o.  Objednání je jednoduché a rychlé, zastřešení jsou vybavena až 15 letou záruční dobou. Více na www.alukov.cz

Zdroj: ALUKOV a.s.