Celebrity Cruises se loni už po jedenácté stala nejlepší prémiovou lodní společností, a tak nepřekvapí, že právě z její dílny vyšla – podle webu Cruise Critic - také ta nejlepší nová loď. První z celkem čtyř lodí nové třídy Edge se do flotily společnosti zařadila nedlouho před koncem loňského roku a novinkami a inovacemi na svých hostech rozhodně nešetří. Celebrity Edge okouzluje svým překvapivým designem i zapojením těch nejnovějších technologií do vytváření zážitků, které na moři nemají obdoby.


Foto: Kouzelný koberec, PT Tours

Mezi počiny zdaleka nejviditelnější patří napříč palubami se pohybující plošina, nazvaná výstižně Kouzelný koberec. Stejně jako ten Aladinův totiž své hosty v průběhu dne přesouvá mezi úžasnými místy a nabízí jim doslova magické zážitky. Inspirace italskými náměstími stála za konceptem Grand Plaza, otevřeného třípatrového prostoru plného živých květin, restaurací na čerstvém vzduchu a míst, kde se ve dne i v noci konají ty nejlepší akce.


Foto: Otevřená paluba s bazénem a vířivkou, PT Tours

Zatímco nejvyšší paluba Celebrity Edge je ve znamení úchvatné střešní zahrady, tu 14. si pak oblíbí hlavně milovníci vodní zábavy, kteří tady najdou obrovský bazén i dvě vyhřívané lázně, ideální k relaxaci. Jako v peřince se pak cestujícím bude odpočívat také v pohodlných kajutách a apartmá. Kdo si troufne na luxus, může si dopřát třeba hned to Ikonické nad můstkem s panoramatickými výhledy z více než 170 metrů čtverečních vnitřních prostor a obrovské terasy s privátní vířivkou.


Foto: Zahrada na otevřené palubě, PT Tours

Zábava na moři ještě nikdy nebyla tak inovativní a propojená s nejnovějšími technologiemi jako právě na nejnovější lodi Celebrity Cruises. Příkladem může být divadlo, kde neustále se proměňující scéna maže hranice mezi představením a diváky a nabízí zážitek, který přetrvá ještě dlouho poté, co spadne opona.


Foto: Technologicky nejvyspělejší divadlo na moři, PT Tours

A na co se těšit je na Celebrity Edge i v případě gastronomie. Francouzská střídá italskou, americká pak asijskou kuchyni. Daleko od uměleckého přestavení nemá večeře v podání Le Petit Chef, trojrozměrný animovaný zážitek, odehrávající se doslova na talíři. Na paty malým kuchaříčkům nepochybně šlape experimentální menu restaurace Eden, rajské zahrady nejen jménem, ale především svým konceptem specialit inspirovaných přírodou a servírovaných opravdovými umělci.


Foto: Každý pokrm a nápoj je uměleckým dílem, PT Tours

Celebrity Cruises slibuje, že se její hosté ponoří do nových destinací a kultur, aniž by se při tom museli vzdát svého stylu či komfortu. Už teď je jasné, že její nejnovější loď jí ve splnění tohoto závazku výrazně pomůže. Standard moderního luxusního cestování ještě nikdy nebyl nastaven tak vysoko. Vyberte si svoji plavbu na Celebrity Edge a přesvědčte se o tom sami.