A právě lidé organizující Colours za vznikem festivalu stojí. Před čtyřmi lety oslovili starostu Čeladné Pavola Lukšu s tím, že by rádi v Čeladné uspořádali jakousi After Party Colours of Ostrava. Tušili, že právě Čeladná je ideální místo pro uskutečnění na první pohled „bláznivých“ nápadů.

Organizátoři si se starostou „plácli“ na první zkušební ročník. A připravili netradiční festival, který zaujal místní obyvatele, lidi z okolních vesnic i fanoušky hudby z celé republiky. Festival originální svou atmosférou, širokým spektrem hudebních stylů i programem pro všechny generace, zaměřený hlavně na děti. Právě pro ně vznikla na české poměry velmi bohatá scéna i pestrý doprovodný program. Slovo dalo slovo, po prvním ročníku následoval druhý, třetí, a teď už finišují přípravy „čtyřky“, která se uskuteční v kouzelném přírodním areálu u řeky Čeladenky 3. a 4. srpna.

„Každý z dosavadních ročníků byl jedinečný, a věřím, že i ten letošní návštěvníkům nabídne příležitost potkat se se svými přáteli a společně si vychutnat nevšední kulturní zážitky. Je skvělé, že se v naší obci koná festival, který si mohou užít děti, rodiče i prarodiče, a těší nás, že tuto akci můžeme podpořit,“ uvedl starosta Čeladné Pavol Lukša.

Letošní žánrová nabídka obsahuje mimo jiné rock, hardrock, rokenrol, ale také ska, swing či balkánské rytmy. Kromě hlavních hvězd Anety Langerové a Davida Kollera se návštěvníci mohou těšit třeba na indie-rockové Downbelow, bratislavské Korben Dallas či britské The Carny Villains. „Věříme, že kapely osloví široké spektrum fanoušků. Zároveň si na své přijdou příznivci rockověji laděné hudby, stejně jako milovníci tanečních rytmů. A jako každý rok nemůže chybět zahraniční kapela, která v minulém roce bodovala na Colours. Tentokrát si na Čeladné zahrají britští The Carny Villains kombinující swing, ska, Balkán a punkrock,“ upozornil člen dramaturgického týmu Jiří Moravčík.

Bohatý program pro děti

Ladné Čeladné neodmyslitelně patří dětská scéna s bohatým programem pro malé návštěvníky. Dvě divadelní představení odehrají herci ze Staré arény Ostrava, v rámci projekcí diváci uvidí tradiční české večerníčky z dílny České televize a pod záštitou projektu Celé Česko čte dětem budou vystupující umělci předčítat pohádky. Za pozornost rovněž stojí hudebně-divadelní projekt kapely Už jsme doma, která ve spolupráci se členy divadla Buchty a loutky uvede na hlavní scéně své hudební představení inspirované večerníčkovským loutkovým seriálem Krysáci. Svůj talent představí také místní děti, konkrétně pěvecký sbor ZŠ Čeladná.

V zóně pro děti návštěvníci dále najdou kupříkladu stolní hry, soutěžní stanoviště, trampolíny, malování na obličej a další oblíbené atrakce. V tělocvičně již tradičně vznikne klidová zóna, kde si nejen děti mohou odpočinout od festivalového ruchu. 

Vstupenky na festival lze zakoupit on-line přes Ticketpro anebo v Knihovně a informačním centru v Čeladné a v prodejně Oriental v Ostravě-Zábřehu.

www.celadna.cz